wrzesień 28, 2023
Auta Sportowe Filmy Luksusowe Marki

Mercedes E63 AMG

Mercedes E 63 AMG

Mercedes E63 AMG – oficjalne zdjęcia oraz dane techniczne najnowszego modelu E w najmocniejszej wersji AMG.

Pod maską E63 AMG znalaz się silnik benzynowy o pojemności 6.3-litra V8 i mocy 525 KM oraz 630 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie ze startu zatrzymanego do pierwszej setki zajmuje 4,5 sekundy. To 0,2 sekundy szybciej od Jaguara XFR i 0,1 sekundy szybciej od BMW M5 i Audi RS6. Prędkość maksymalna została tradycyjnie ograniczona do 250 km/h. Według producenta, nowa E-klasa AMG spala średnio 12,6 litra bezyny na 100km.

Moc przenoszona jest na tylne koła za pośrednictwem 7-biegowej przekładni AMGSPEEDSHIFT, która nie tylko skraca czas przyspieszenia ze startu zatrzymanego, ale także ogranicza zużycie paliwa. Przekładnia może pracować w czterech trybach: C (Controlled Efficiency), S (Sport), S+ (Sport plus) i M (Manual). W trybie pracy ręcznej zmiana biegu trwa zaledwie 100 milisekund. Tryb Controlled Eficiency pozwala z kolei na oszczędną jazdę przy zmianach biegów następujących niezwykle płynnie i przy możliwie jak najniższych obrotach silnika.

Kierowca ma również możliwość ingerowania w pracę sportowego układu zawieszenia AMGRIDE CONTROL. Trzy podstawowe ustawienia Comfort, Sport i Sport Plus zadowolą zarówno zwolenników komfortowej i szybkiej jazdy po autostradzie, jak i amatorów ekstremalnej jazdy po torze wyścigowym.

Nowy Mercedes E63 AMG z zewnątrz wyróżnia się specjalnym ospoilerowaniem, 18-calowymi felgami aluminiowymi, światłami LED do jazdy dziennej oraz czterema chromowanymi końcówkami układu wydechowego.

Mercedes E63 AMG

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły