kwiecień 21, 2024
Aktualności Auta Sportowe Filmy Super Samochody

Pagani Zonda Cinque Roadster

Pagani Zonda Cinque Roadster

Pagani Zonda Cinque Roadster – to najnowsze dzieło włoskiej firmy Pagani Automobili który jest drogową wersją wyścigowego coupe Zonda R i jest dopuszczony do ruchu ulicznego. Roadster będzie wypuszczony w bardzo ograniczonej serii – 5 egzemplarzy.

Prezentowana wersja Pagani Zonda Cinque Roadster napędzana jest 7,3-litrowym silnikiem V12 stworzonym przez specjalistów z firmy AMG. Silnik rozwija moc 678 KM, a moment obrotowy sięga maksymalnie wartości 780 Nm. Dzięki temu nowa Zonda Cinque Roadster przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,4 sekundy, a od 0 do 200 km/h w 9,6 sekundy.  Auto posiada tytanowo-ceramiczny wydech, kontrolę trakcji oraz 6-stopniową sekwencyjną skrzynie biegów Cima. Koła tego super samochodu to 19- lub 20-calowe magnezowo-aluminiowe felgi APP na oponach Pirelli P-Zero. Dzięki wielkim, karbonowo-ceramicznym tarczom hamulcowym (380 mm) oraz sześciotłoczkowym zaciskom (czterotłoczkowe na tylnej osi) gorący roadster z 200 kmh/h wyhamowuje do zera w czasie zaledwie 4,3 sek. Inżynierowie musieli zastosować zmodyfikowane podwozie z karbonu połączonego z tytanem, by zapewnić wysoki poziom sztywności konstrukcji, biorąc pod uwagę brak sztywnego dachu. Dzięki zastosowaniu mocnych i lekkich materiałów, cały pojazd waży zaledwie 1210 kg. Dla zainteresowanych kupnem – ceny Pagani Zondy Cinque Roadster zaczynają się od 1,3 miliona euro.

Pagani Zonda Cinque Roadster
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QrN5K-cnwyM[/youtube]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły