grudzień 5, 2022
Aktualności Auta Hybrydowe Luksusowe Targi

Mercedes F 800 Style Concept

Mercedes F 800 Style – Sektor niemieckiego koncernu gościł w tym roku fabrycznych kierowców zespołu Mercedes GP. W blasku Michaela Schumachera i Nico Rosberga zaprezentowano F 800 Style oraz SLS AMG w barwach Safety Car.

Koncepcyjny F 800 Style jest poligonem doświadczalnym następcy czterodrzwiowego coupe, czyli CLS. Możemy więc zaobserwować agresywnie narysowany zderzak i kształt osłony chłodnicy, nawiązujący do legendarnych modeli SL. Dodatkowo krótszy tył, łagodnie przechodzi w linię dachu. Całości nie można odmówić dyskretnej elegancji połączonej ze sportowymi emocjami.

Wewnątrz zwraca uwagę system COMAND, skupiający się w dotykowym panelu i kilku przyciskach na konsoli środkowej.

Prototyp napędzany jest benzynowym silnikiem V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, powiązanym z elektrykiem. Nowoczesne źródło zasilania czerpie energię z zestawu litowo-jonowych baterii (10 KWh). Łączna moc to 409 KM. W trybie ekologicznym samochód może pokonać dystans 29 kilometrów.


Źródło: Auto-Blog.pl Fot. IMS: Chris Paukert / Weblogs, Inc.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły