Aktualności Filmy Targi

Mercedes Klasa C 2012MY

Mercedes C 2012MY – Klasa C, wcześniej 190, nigdy nie szokowała wyglądem. Kawał porządnego samochodu o ponadczasowej stylistyce. Spodziewający się po nadchodzącym liftingu rewolucji, będą zawiedzeni. No, może poza wnętrzem.

Modele na 2012 rok rozpoznamy po przeprojektowanym przodzie (delikatnie zmieniony zderzak, reflektory, aluminiowa maska), diodowych tylnych lampach oraz subtelniej narysowanym zderzaku.

Przesiadając się z Klasy E (W212) poczujemy się jak w domu. Deska rozdzielcza – z całym dobrodziejstwem inwentarza – przypomina tą ze starszego brata. W zależności od upodobań, wnętrze może połyskiwać zimnym aluminium lub eleganckim drewnem. Lista wyposażenia obejmie pięciu nowych, elektronicznych pomocników („kawowy” Attention Assist, doświetlania zakrętów Adaptive Highbeam Assist, parkowania Park Assist, ostrzegający przed przekroczeniem linii rozdzielającej pasy Lane Keeping Assist oraz informujący o obecności innego pojazdu w tzw. martwym polu).

Oprócz benzynowego C250 CGI (204 KM) skierowanego na północnoamerykański rynek, w gamie jednostek napędowych nie odnotowano zmian.

Mercedes Klasy C 2012MY wyjedzie na europejskie drogi już za miesiąc. W Stanach Zjednoczonych model pojawi się latem przyszłego roku.


Wideo:

[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły