marzec 5, 2024
Aktualności Auta Sportowe Filmy

Mercedes SLS AMG GT3

Mercedes SLS AMG GT3 – Opublikowane przez Mercedesa, ponad dziesięciominutowe wideo jest idealnym przyczynkiem do szerszego przedstawienia wyścigowej broni, dywizji z Affalterbach.

W stosunku do cywilnej wersji, wiele się zmieniło. Nowy jest szeroki, przedni spojler zderzakowy, ultralekka maska z dodatkowymi wlotami powietrza oraz potężny dyfuzor i skrzydło na tylnej klapie. Pod poszerzone nadkola wpasowano homologowane 18-calowe felgi. Poza tym udoskonalono układ hamulcowy i sześciobiegową sekwencyjną skrzynię.

Wnętrze, tradycyjnie dla samochodów wyścigowych, zawiera jedynie to co najpotrzebniejsze. Jest tu klatka bezpieczeństwa, kubełkowe fotele z sześciopunktowymi pasami i wielofunkcyjna kierownica, umożliwiająca szybką łączność z boksami.

Do napędu służy prawie seryjna jednostka V8 o pojemności 6.3 litra (6208 ccm). Jej dane techniczne nie zostały ujawnione. Wiemy jedynie, że przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 3,7 sekundy, a prędkość maksymalna to około 300 km/h.

Zamówienia na Mercedesa SLS AMG GT3 przyjmowane będą od jesieni. Realizacja tychże zamówień planowana jest na początek sezonu wyścigowego A.D. 2011.


Wideo:

[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły