Aktualności Audi Auta Sportowe Kabriolety Marki

Audi TT RS coupe i roadster

1

Audi zaprezentowało najnowsze modele TT RS coupe i roadster na wystawie Beijing Motor Show 2016. Audi ulepszyło silnik 2.5 TFSI, z pojemności 2480 cm3, uzyskano 17 procent więcej mocy. Silnik dysponuje aż 400 KM i momentem obrotowym 480 Nm dostępnym jest w przedziale od 1700 do 5850 obr./min.
Audi TT RS Coupe od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,7 sekundy, a roadster w 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna ograniczona do 250 km/h, ale na życzenie można ją podnieść aż do 280 km/h.

Moc trafia do napędu na cztery koła quattro za pośrednictwem siedmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów S tronic.

Samochód został wyposażony w 19-calowe felgi lub opcjonalnie 20 calowe.
Opcjonalnie, po raz pierwszy w Audi produkcji seryjnej, dostępne są światła tylne wykonane w technice Matrix OLED.

Każde światło tylne to cztery wąskie jednostki, zmniejszające się od wewnątrz do zewnątrz. Największa z nich nosi emblemat TT i logo Audi.

Informacje są wyświetlane na 12,3-calowym monitorze cyfrowego kokpitu Audi virtual cockpit. Mamy możliwość wyboru jednego z trzech widoków, w tym specjalnego widoku RS, w centrum którego znajduje się obrotomierz. Dodatkowo, Audi virtual cockpit może pokazać specjalny sygnał wizualny informujący o osiągnięciu granicznej ilości obrotów.

Sprzedaż Audi TT RS w Europie rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.