czerwiec 14, 2024

ferrari-us-special-1

Ferrari zaprezentowało specjalną limitowaną edycję modelu F12 Berlinetta.

Ferrari F60America powstało aby uczcić 60 lat obecności włoskiej marki w Ameryce Północnej. Po lekkich modyfikacjach superauto wykończono granatowym lakierem z białym pasem na środku maski. We wnętrzu rzuca się w oczy czerwona, skórzana tapicerka. Ferrari F60America zostało wyposażone w materiałowy dach, który można otworzyć przy prędkości do 120 km/h.

Superauto napędza silnik V12 o mocy 740 KM mocy i 690 Nm momentu obrotowego, napęd jest przekazywany na tylne koła za pomocą 7-biegowej skrzyni z podwójnym sprzęgłem. Przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 3,1 sekundy.

Ferrari wyprodukuje tylko 10 egzemplarzy pojazdu w cenie 3,2 mln dolarów (ok. 10,5 mln zł). Co ciekawe wszystkie samochody zostały już wyprzedane.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-R6gQyrOuKI[/youtube]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Autoszrot says:

    Ferrari i kolor niebieski? Trudno byłoby się przyzwyczaić..chociaż pasuje równie dobrze jak czerwony, czy biały, a nawet żółty.

Komentarz są wyłączone.