październik 18, 2021
Aktualności Marki Seat

Miejskie autko Seata – Seat Mii

seat-mii-miejski-samochod
Czego oczekujesz od miejskiego auta? Chcesz nim dojeżdżać do pracy i na zakupy? Chcesz, aby parkowanie nie przysparzało Ci niepotrzebnego stresu? A do tego powinno być wygodne i tanie w eksploatacji. Jaki miejski samochód wybrać?

Miejskie, czyli jakie?

Myśląc o aucie miejskim, wyobrażasz sobie na pewno niewielki samochód idealnie dopasowany do potrzeb osób chcących sprawnie poruszać się po zatłoczonym mieście. Chciałbyś zapewne, aby Twój pojazd był nowocześnie wyposażony we wszystko, co potrzebne do sprawnego poruszania się w drodze do pracy, na zakupy i do urzędu. Wszystkie te cechy łączy propozycja od hiszpańskiego Seata. Niewielkie rozmiary, niskie spalanie, kompaktowa bryła nadwozia i nowoczesny, charakterystyczny design w szerokiej gamie kolorystycznej – taki właśnie jest Seat Mii.

Miejska propozycja Seata

Seat Mii to połączenie niewielkiej bryły zewnętrznej z nowoczesnym i kompletnym wyposażeniem obszernego wnętrza. Budzącą zachwyt przechodniów bryłę w nowoczesnej kolorystyce udało się hiszpańskiemu producentowi połączyć z najnowszymi technologiami ułatwiającymi bezpieczną, ekologiczną i przyjemną jazdę. Na uwagę zasługuje między innymi ekotrener – specjalny program edukujący kierowcę w zakresie oszczędnej jazdy miejskiej. Komputer porównuje Twoje średnie wyniki spalania i dzięki temu poznaje Twoją technikę jazdy. System podpowiada Ci zachowania prowadzące do systematycznego zmniejszania spalania. Zainstalowany w Seacie Mii komputer pokładowy gromadzi z kolei wszelkie informacje pozwalające na ocenę eksploatacji Twojego auta, a zainstalowany czujnik daje możliwość bezpiecznego parkowania, wykorzystując nawet niewielkie przestrzenie parkingowe przed biurowcem czy sklepem.

Zobacz również:  DMC Lamborghini Aventador LP988 Edizione GT

Seat Mii – przyjemność jazdy w mieście

Miejski model Seata wydaje się być przemyślanym rozwiązaniem dla mieszkańców dużych miast. Gdyby nawet zdarzyła się konieczność stania w korku albo nagłej zmiany trasy w niezbyt znanej dzielnicy – Seat jest na to gotowy. Przenośny System Multimedialny zawiera między innymi: nawigację, łączność Bluetooth oraz komplet informacji z komputera pokładowego i odtwarzacza muzyki. W jednym miejscu masz więc do dyspozycji wszystkie informacje, dzięki którym jesteś w stanie szybko podjąć decyzję o wyznaczeniu nowej trasy lub obliczeniu czasu potrzebnego na dojechanie na ważne spotkanie.

Twórcy Seata Mii dokładnie poznali miejski tryb podróżowania, gdyż przewidzieli nawet sytuację powrotu do domu po ciężkim dniu w pracy, kiedy Twoja czujność nieco spada. W ofercie znalazł się system „asystent bezpieczeństwa”. Ten „drugi pilot” wspiera Cię nawet przy prędkości poniżej 30 km/h. Wykrycie przeszkody na drodze powoduje automatyczne hamowanie.

Zobacz również:  Ford GT40 Roadster

Seat Mii – bezpieczeństwo na pięć gwiazdek

Najnowsze rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo kierującego i pasażerów to duma Seata uhonorowana pięcioma gwiazdkami w teście Euro NCAP. W miejskim modelu Mii zainstalowano wszystko to, co ważne z punktu widzenia Twojego bezpieczeństwa. Ukryte z przodu boczne poduszki bezpieczeństwa czuwają nad efektywniejszą ochroną głowy i klatki piersiowej w nieoczekiwanych sytuacjach. Układ ISOFIX oraz system Top Tether będą chroniły Twoje pociechy w razie nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. System ESC to natomiast dodatkowy system bezpieczeństwa, który kontroluje układ kierowniczy, koła, hamulce oraz pedał gazu. W przypadku wykrycia nieprawidłowości– ESC wspomoże kierowcę i wprowadzi niezbędne korekty w parametrach, przywracając bezpieczną jazdę.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły