styczeń 30, 2023
Auta Sportowe Filmy Marki Tuning

Mitsubishi Evolution X AMS Performance

Mitsubishi Evolution X AMS Performance

Mitsubishi Evolution X AMS Performance – firma tuningowa AMS Performance to amerykański lider w tuningu Mitsubishi Lancera Evolution. To właśnie do nich należy najszybsze Evo VIII, które dystans ¼ mili pokonuje w czasie mniejszym niż 8,5 sekundy. Teraz specjaliści z AMS zajęli się modelem Evo X.

Na początek uzyskano wynik 385 KM niewiele ale trzeba pamiętać, że to ustawienie przeznaczone jest do jazdy na co dzień. Moc osiągnięto dzięki montażowi większej turbiny Forced Performance, zmienionemu układowi dolotowemu i wydechowemu oraz modyfikacji komputera sterującego pracą silnika.
Poza podwyższoną mocą auto przeszło kurację odchudzającą, która poprawiła osiągi auta. Dzięki zastosowaniu karbonowej maski, klapy bagażnika i spoilerów masa auta spadła o kilkadziesiąt kilogramów. Dla poprawy aerodynamiki auto może być wyposażone w dedykowane do wyścigów Time Attack przednią listwę firmy Voltrex i tylny spoiler firmy APR. Evo otrzymało także lepsze zawieszenie i hamulce firmy Stoptech.

Mitsubishi Evolution X AMS Performance

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.