grudzień 8, 2022
Aktualności Auta Sportowe

Morgan EvaGT

Morgan EvaGT – Samochody Morgan rzadko kiedy przechodzą rewolucję. Ta wkroczyła do firmy w 2000 roku, wraz z nastaniem Aero 8. Po dziesięciu latach, nadszedł czas na ewolucyjną EvaGT.

Pojazd wykorzystuje zmodyfikowaną płytę podłogową Aero SuperSports, z wszystkimi tego konsekwencjami. Mówi się, że waga nie powinna przekroczyć 1250 kilogramów.

Stylowy wóz zasilany będzie sześciocylindrowym, rzędowym, podwójnie turbodoładowanym motorem o pojemności trzech litrów. 306 KM i 400 Nm sprawi, że pierwsza setka pojawi się na prędkościomierzu po 4,5 sekundy, a prędkość maksymalna wyniesie 273 km/h. Według prognoz producenta, średnie zużycie paliwa będzie oscylowało w granicach 7 litrów na 100 kilometrów. Napęd na tylne koła dostarczany jest za pomocą sześciobiegowej manualnej lub 6-stopniowej automatycznej skrzyni.

Pierwsze sto egzemplarzy Morgana EvaGT, trafi do właścicieli w połowie 2012 roku. Cena będzie wahała się w przedziale 70 – 85,000 GBP. Pięciotysięczne zadatki trzeba wpłacać już teraz.


[Źródło: Auto-Blog.pl] [Fot. Monterey 2010: Drew Phillips / AOL]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły