kwiecień 21, 2024

MTM R8 GT3-2 – Lamborghini z modelem Gallardo LP550-2 przetarło szlak dla tylnonapędowych potworów. Teraz Audi za pośrednictwem MTM postanowiło dołączyć do tego grona, tworząc R8 GT3-2.

Z zewnątrz samochód charakteryzuje się dyskretnym, karbonowym body-kitem (przedni spojler, progi boczne i skrzydło), a także kutymi 20-calowymi felgami z oponami Dunlop Sport Maxx GT lub Michelin Cup Sport. Poza tym udoskonalono zawieszenie (regulowane) oraz poprawiono układ hamulcowy (380 mm perforowane i wentylowane tarcze). Dodatkowo zamontowano blokadę dyferencjału.

Za szklaną pokrywą znajdziemy doładowaną mechanicznie jednostkę 4.2 V8 FSI. Silnik dysponuje mocą 560 KM/7750 obr./min. Maksymalny moment obrotowy w liczbie 580 KM, dostępny jest przy 5500 obr./min. Taka energia pozwala przyspieszyć do pierwszej setki w ciągu 3,9 sekundy i mknąć maksymalnie z prędkością 317 km/h. Napęd, jak wspominałem we wstępie, przekazywany jest wyłącznie na tylne koła.


Źródło: Auto-Blog.pl

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły