październik 24, 2021
Artykuły

Na czym polega wynajem długoterminowy samochodów?

W ofercie MINI możemy znaleźć opcję wynajmu długoterminowego, który z pewnością jest komfortową opcją finansowania samochodu. Jest to alternatywa dla leasingu, który również marka MINI oferuje.

MINI wynajem długoterminowy – czym jest?

Wynajem długoterminowy można, innymi słowy, nazwać abonamentem. Polega on na dzierżawie samochodu na czas określony w umowie zawartej przez salon MINI, a przyszłym użytkownikiem samochodu.

Właścicielem samochodu prawne pozostaje marka MINI, aczkolwiek najemca samochodu może użytkować go w ramach obowiązującej umowy. Ponadto nie trzeba martwić się o koszty eksploatacyjne samochodu, ponieważ odpowiedzialne za nie jest firma. Dodatkowo jako klient salonu MINI decydując się na wynajem długoterminowy jednego z samochodów z ich szerokiej oferty, omija Cię stres związany z przedłużaniem ubezpieczenia, wszelkich napraw, serwisowania czy nawet z wymienianiem opon. Wszystkie te czynności pozostają na głowie salonu MINI.

Co oferuje salon MINI?

Przy wynajmie długoterminowym samochodu z salonu MINI w pakiecie dostajesz:

  • przeglądy, serwisowanie oraz wymiana części eksploatacyjnych,
  • assistance,
  • auto zastępcze,
  • pakiet ubezpieczeniowy składający się z OC, AC i NNW.

Nie da się ukryć, że wynajem długoterminowy z salonu MINI jest korzystny!

Dla kogo przeznaczony jest długoterminowy wynajem samochodu?

Tak naprawdę abonament samochodowy przeznaczony jest dla każdej osoby fizycznej bądź prawnej, jeżeli tylko spełnia wszelkie formalne wymagania. Umowa wynajmu długoterminowego jest tak korzystna, ponieważ wiąże się z dużo mniejszymi kosztami własnymi w związku z korzystaniem z samochodu.

Oferta MINI na najem długoterminowy dla firm zaczyna się już od 713 złotych za miesiąc, a dla osób fizycznych od 1184 złotych miesięcznie. Pamiętaj jednak, że w większości umów zawarty jest zapis o maksymalnym rocznym przebiegu samochodu i trzeba się z tym liczyć.

Wynajem długoterminowy vs leasing

Podstawową rzeczą, która odróżnia wynajem długoterminowy od leasingu, jest możliwość częstszego wymieniania samochodu na nowszy. Niemniej jednak obie te umowy dają możliwość zakupu pojazdu po wygaśnięciu umowy, jest to oczywiście dobrowolne.

Umowa leasingu charakteryzuje się tym, że koszty użytkowania samochodu są większe niż w przypadku abonamentu, niemniej jednak cena ewentualnego wykupu pojazdu jest zwykle niższa.

Reasumując jeżeli wiesz, że tuż po wygaśnięciu umowy zawartej z salonem MINI będziesz miał chęć, aby wykupić samochód, korzystniejsze dla Ciebie będzie zawarcie umowy leasingu – koszty wykupu samochodu wynosi tylko kilka procent wartości pojazdu! Natomiast jeżeli jesteś osobą, która lubi zmieniać samochód, którym aktualnie się porusza bądź jesteś przedsiębiorcą, który nie chce ponosić zbyt dużych kosztów własnych związanych z pojazdami używanymi w swojej firmie – korzystniejszą dla Ciebie opcją będzie wynajem długoterminowy. Z pewnością w obu tych przypadkach znajdziesz wymarzony dla siebie pojazd w ofercie salonów MINI.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły