Aktualności Auta Sportowe Bentley Kabriolety Luksusowe

Najszybsze czteroosobowe cabrio Świata

Convertible Supersports – Rok po prezentacji Coupe, nadeszła pora na otwartą wersję Bentleya Continentala Supersports. Podobnie jak inne nowości, także ta zostanie zaprezentowana na targach w Genewie.

Convertible Supersports odznacza się minimalnie poszerzonymi tylnymi nadkolami, pod które wpasowano 20-calowe felgi z oponami Pirelli o rozmiarze 275/35. Aluminiowe obręcze skrywają komponenty karbonowo-ceramicznego układu hamulcowego. Modyfikacjom poddano również zawieszenie, układ kierowniczy oraz ustawienia systemu ESP.

Wnętrze utrzymane jest w ultralekkiej konwencji. Dzięki niej kierowca wraz z pasażerem zasiadają w fotelach wykonanych z włókna węglowego. W przeciwieństwie do Coupe, Convertible nadal jest pojazdem czteroosobowym.

Źródło napędu stanowi wzmocniona do 630 KM/6000 obr./min, jednostka W12 o pojemności sześciu litrów. Maksymalny moment obrotowy w liczbie 800 Nm, dostępny jest w zakresie 2000 – 4500 obrotów na minutę. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 4,2 s, a do 160 km/h w 9,5 sekundy. Prędkość maksymalną ustalono na poziomie 325 km/h. Do zasilenia służy benzyna lub bioetanol E85. Napęd na cztery koła (rozdział p/t: 40/60), przenoszony jest za pośrednictwem automatycznej skrzyni ZF 6HP26 z funkcją Quickshift (czas przełączania biegów skrócony o 50%).

Rozpoczęcie sprzedaży Bentleya Continentala Convertible Supersports planowane jest na jesień.


Źródło: Carscoop.blogspot.com

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły