czerwiec 6, 2023
Ciekawostki

Nowoczesne auta, które prowadzą się same

141700624280749400
Jeszcze do niedawna auta, które miały jeździć same, były uważane za czystą fantastykę. Jednak na skutek zastosowywania w samochodach coraz nowszych technologii zwiększających komfort kierowcy, jesteśmy tego bliżej, niż myślisz. Udogodnienia wprowadzane w nowoczesnym wyposażeniu nie tylko ułatwią Ci prowadzenie samochodu, lecz również będą mogły Cię w tym do pewnego stopnia wyręczyć. Oto trzy rodzaje innowacji, dzięki którym niedługo nie będziesz musiał martwić się o prowadzenie auta.

Automatyczne hamowanie

Zaczynając od kwestii bezpieczeństwa – systemy hamulcowe w nowoczesnych samochodach są skonfigurowane  z szeregiem czujników, zbierających dodatkowe informacje. W ten sposób, oceniając odległość do przeszkód, innych pojazdów czy też natężenie ruchu, auto samo zaczyna dbać o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie zdążysz zareagować lub nie zauważysz niebezpiecznej sytuacji – połączony z czujnikami komputer pokładowy błyskawicznie przejmie kontrolę nad układem hamulcowym, by uniknąć kolizji bądź wspomóc twoje działania.

 

Trzymaj się drogi

Kolejne rozwiązanie może być docenione przez kierowców, który często muszą przebywać długie trasy. Nieustanne skupienie osłabia wytrzymałość fizyczną i psychiczną, co może niekiedy prowadzić do spowodowania niebezpiecznej sytuacji. Asystent utrzymywania pasa ruchu poinformuje Cię – w zależności od modelu auta sygnałem dźwiękowym, świetlnym lub wibracjami – o nagłym zjechaniu z pasa bez włączonego kierunkowskazu.

 

Kłopoty z parkowaniem – nigdy więcej

Nie znam nikogo, kto nie miałby kłopotów z parkowaniem. Źle ustawione samochody, za mało miejsca, słaba widoczność, bezużyteczne lusterka. Na szczęście, Simple Intelligent Park Assist, którego różne wersje wchodzą w skład nowoczesnego wyposażenia samochodowego, może bardzo ułatwić Ci zadanie. System może albo wspomóc twoje starania sygnałami czujników oraz obrazem z odpowiednich kamer, albo wykorzystać wszystkie te rzeczy, przejąć kontrolę nad układem sterowania i zaparkować samodzielnie – tam, gdzie sam znajdzie miejsce.

Wygląda na to, że jazda samochodem jeszcze nigdy nie była tak wygodna i bezpieczna. Więcej informacji znajdziesz w poniższej infografice.

141700624326555000

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły