wrzesień 26, 2022
Ciekawostki

Nowoczesne auta, które prowadzą się same

141700624280749400
Jeszcze do niedawna auta, które miały jeździć same, były uważane za czystą fantastykę. Jednak na skutek zastosowywania w samochodach coraz nowszych technologii zwiększających komfort kierowcy, jesteśmy tego bliżej, niż myślisz. Udogodnienia wprowadzane w nowoczesnym wyposażeniu nie tylko ułatwią Ci prowadzenie samochodu, lecz również będą mogły Cię w tym do pewnego stopnia wyręczyć. Oto trzy rodzaje innowacji, dzięki którym niedługo nie będziesz musiał martwić się o prowadzenie auta.

Automatyczne hamowanie

Zaczynając od kwestii bezpieczeństwa – systemy hamulcowe w nowoczesnych samochodach są skonfigurowane  z szeregiem czujników, zbierających dodatkowe informacje. W ten sposób, oceniając odległość do przeszkód, innych pojazdów czy też natężenie ruchu, auto samo zaczyna dbać o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie zdążysz zareagować lub nie zauważysz niebezpiecznej sytuacji – połączony z czujnikami komputer pokładowy błyskawicznie przejmie kontrolę nad układem hamulcowym, by uniknąć kolizji bądź wspomóc twoje działania.

Zobacz również:  Najbezpieczniejsze samochody świata

 

Trzymaj się drogi

Kolejne rozwiązanie może być docenione przez kierowców, który często muszą przebywać długie trasy. Nieustanne skupienie osłabia wytrzymałość fizyczną i psychiczną, co może niekiedy prowadzić do spowodowania niebezpiecznej sytuacji. Asystent utrzymywania pasa ruchu poinformuje Cię – w zależności od modelu auta sygnałem dźwiękowym, świetlnym lub wibracjami – o nagłym zjechaniu z pasa bez włączonego kierunkowskazu.

 

Kłopoty z parkowaniem – nigdy więcej

Nie znam nikogo, kto nie miałby kłopotów z parkowaniem. Źle ustawione samochody, za mało miejsca, słaba widoczność, bezużyteczne lusterka. Na szczęście, Simple Intelligent Park Assist, którego różne wersje wchodzą w skład nowoczesnego wyposażenia samochodowego, może bardzo ułatwić Ci zadanie. System może albo wspomóc twoje starania sygnałami czujników oraz obrazem z odpowiednich kamer, albo wykorzystać wszystkie te rzeczy, przejąć kontrolę nad układem sterowania i zaparkować samodzielnie – tam, gdzie sam znajdzie miejsce.

Zobacz również:  Mercedes 280 SE Cabrio

Wygląda na to, że jazda samochodem jeszcze nigdy nie była tak wygodna i bezpieczna. Więcej informacji znajdziesz w poniższej infografice.

141700624326555000

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły