grudzień 2, 2023
Ciekawostki

Warunki wypożyczania pojazdów, które mogą Cię zdziwić

wynajem-aut

Wynajmowanie pojazdów nie jest wcale trudne, ale zanim wybierzesz wypożyczalnię, z której usług chcesz skorzystać sprawdź dokładnie warunki najmu. Jak się okazuje niektóre zapisy potrafią zdziwić niemal każdego.

Kryterium wiekowe – minimum

W regulaminach wielu wypożyczalni znajduje się zapis określający przedział wiekowy kierowców, którzy mogą skorzystać z wynajmu. Zazwyczaj określona jest dolna granica wieku na poziomie 21-25 lat. Nierzadko za wypożyczenie pojazdu osobom w tym wieku pobierana jest dodatkowa opłata. Jeśli masz mniej niż 25 lat sprawdź, czy na pewno otrzymasz pojazd i ile przyjdzie Ci do niego dopłacić.

Kryterium wiekowe – maksimum

Warto wiedzieć, że regulaminy wypożyczalni samochodowej określają również maksymalny wiek wynajmujących. Najczęściej jest ono określane na poziomie 65-70 lat. Osoby w tym wieku mogą mieć  problem z wynajęciem auta. Jeśli jesteś już emerytem pamiętaj, że zamiast zniżki ze względu na wiek może się okazać, że musisz dopłacić do wynajmu.

Staż kierowcy

Kolejnym warunkiem, który musi spełnić wynajmujący samochód jest odpowiednio długi okres posiadania prawa jazdy. Najczęściej samochody wypożyczane są osobom, które od co najmniej dwóch lat posiadają dokument  uprawniający do prowadzenia pojazdu.

Posiadanie karty kredytowej

Zdarza się również, że wypożyczalnie samochodów wymagają od swoich klientów posiadania karty kredytowej lub debetowej. W przypadku takich wypożyczalni nie ma możliwości zapłacenia kaucji oraz innych opłat gotówką. Jeśli nie posiadasz karty, którą mógłbyś zapłacić za wynajem auta, poszukaj innej wypożyczalni, gdzie możliwa jest płatność gotówką.

Rezerwacja internetowa

Ciekawostką, którą niedawno wprowadziły wypożyczalnie pojazdów jest możliwość rezerwacji samochodów za pośrednictwem specjalnych stron internetowych takich jak np.http://www.taniwynajemaut.pl. Dzięki nim można zarezerwować samochód w dowolnym mieście w Polsce i za jej granicami. Ponadto wcześniejsze zarezerwowanie auta często wpływa na cenę wynajmu, ponieważ udzielane są za nie rabaty.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Motostyle says:

    W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej wypożyczalni co jest bardzo pozytywne. Sam czasem korzystam i jestem zadowolony.

Komentarz są wyłączone.