grudzień 5, 2022
Jaguar Luksusowe Marki

Nowy Jaguar XJ

72d2c92e604b1b796c85c9210f842589
Jaguar zaprezentował ulepszoną na rynek europejski wersję modelu XJ. Auto ma nowe aluminiowe felgi Manra i został wyposażony w udoskonalone tylne zawieszenie. Dwa tylne fotele rozkładają się na wzór tych w samolocie i posiadają funkcję masażu. Pasażerowie mają też do dyspozycji rozkładane stoliki np. na laptopa.

Dodatkowo wdrożono system delikatnego zamykania drzwi i zainstalowano ulepszony system multimedialny z dwoma ekranami i opcjonalnym systemem nagłośnieniowy Meridian Reference Audio System, a także podłokietnik centralny, który można ustawić w pozycji pionowej, by wykorzystać środkowe siedzenie.

Nowy Jaguar XJ jest napędzany tą samą gamą silników, z tym że turbodoładowana 2-litrowa jednostka benzynowa otrzymała system start/stop. Dołączy tu także 5-litrowa V8-ka produkująca 550 KM mocy i 680 Nm momentu obrotowego. Silnik ten pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 4,4 sekundy i uzyskać maksymalną prędkość 280 km/h.

[nggallery id=2139]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły