czerwiec 24, 2024
Aktualności Auta Elektryczne Targi

Opel Flextreme GT/E

Opel Flextreme GT/E – Stoisko Opla zdominowane zostało modelem Flextreme GT/E. Prototypowy pojazd zasilany jest elektrycznym agregatem, znanym z Opla AmperyChevroleta Volta.

Minimalnie krótsza od Insignii, karbonowa karoseria charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem oporu powietrza wynoszącym Cx=0,22. Całość osadzono na 21-calowych felgach z oponami o niskim oporze toczenia (195/45).

Źródło napędu stanowi rzędowy, czterocylindrowy, motor-generator o pojemności 1.4 litra. Z silnikiem zespolono pakiet litowo-jonowych baterii (16 KWh). Moc to 163 KM oraz 370 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa mniej niż dziewięć sekund, a prędkość maksymalna przekracza 200 km/h. Teoretyczny zasięg to 500 kilometrów (60 km w trybie elektrycznym). Pełny cykl ładowania baterii (230V) trwa mniej niż trzy godziny. Szacunkowe zużycie paliwa osiąga wartość 1,6 litra na 100 km. Przewidywana emisja dwutlenku węgla jest mniejsza niż 40 g/km. Napęd transferowany na przednie koła.


Źródło: Auto-Blog.pl Fot. IMS: Drew Phillips / Weblogs, Inc.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły