czerwiec 14, 2024
Aktualności Auta Sportowe Opel

Opel Insignia GSi

Nowy Opel Insignia GSi to sportowa limuzyna, która wraca do oznaczenia GSi po latach przerwy. Opel Insignia GSi to napęd na cztery koła, ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów i dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 260 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym 400 Nm.

– Sportowe zawieszenie, w połączeniu z zapewniającymi zwiększoną przyczepność oponami Michelin Pilot Sport 4 S na 20 calowych kołach, sprawia, że samochód jest dosłownie przyklejony do drogi. Duże znaczenie ma także unikatowy wśród modeli z tego segmentu standardowy napęd na wszystkie koła z wektorowaniem momentu obrotowego. W tym zaawansowanym technicznie układzie konwencjonalny mechanizm różnicowy tylnej osi zastąpiono dwoma sprzęgłami, które umożliwiają indywidualne zwiększenie prędkości każdego z tylnych kół w ułamku sekundy, w zależności od warunków jazdy. W ten sposób w Insignii GSi niemal całkowicie wyeliminowano uciążliwą podsterowność powodującą uciekanie przednich kół na zewnątrz łuku drogi. Oznacza to, że GSi utrzymuje idealny tor jazdy w serii zakrętów – czytamy w komunikacie Opla.

” order_by=”imagedate” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nowa Insignia GSi objechała Północną Pętlę Nürburging szybciej niż mocniejsza Insignia OPC poprzedniej generacji – dlatego, że GSi jest aż o 160 kilogramów lżejsza od Insignii OPC z silnikiem 2.8 V6 Turbo.

Oficjalna premiera Opel Insignia GSi odbędzie się na Salonie Samochodowym we Frankfurcie.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły