wrzesień 27, 2023
Artykuły

Polecane atrakcje w Wielkopolsce, które warto odwiedzić autem

Wielkopolska to region pełen pięknych zabytków, urokliwych miasteczek i ciekawych atrakcji turystycznych. Jeśli planujesz zwiedzać Wielkopolskę, warto zdecydować się na wynajęcie samochodu, który pozwoli Ci wygodnie i swobodnie przemieszczać się po okolicy. Oto kilka nieoczywistych atrakcji Wielkopolski, które warto odwiedzić autem.

Lednica

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić podczas objazdowej wycieczki po Wielkopolsce, jest jezioro Lednica. Mierzy ono ponad 7 kilometrów długości, a jego linia brzegowa wynosi ponad 22 kilometry. Wokół jeziora prowadzą liczne trasy piesze oraz rowerowe, które pozwalają na aktywne spędzenie czasu w malowniczej okolicy.

Jedną z największych atrakcji okolicy jest Ostrów Lednicki – wyspa położona na jeziorze, która ma duże znaczenie dla historii Polski. Znajdują się na niej ruiny grodu z czasów panowania Mieszka I. Według ustaleń historyków oraz archeologów jest to miejsce, w którym w 966 roku miał miejsce Chrzest Polski. Czyni to z Ostrowa Lednickiego jedno z najważniejszych miejsc dla historii naszego kraju.

Zamek w Kórniku

Kolejnym punktem na mapie Wielkopolski, który warto odwiedzić, podróżując autem, jest zamek w Kórniku. Powstał on w XVI wieku i był wielokrotnie przebudowywany w ciągu wieków. W XIX wieku stał się on rezydencją właściciela Kórnika, Tytusa Działyńskiego, który zgromadził w zamku pokaźną kolekcję dzieł sztuki. Obejmowała ona rękopisy, grafiki, obrazy i rzeźby. Obecnie można ją oglądać w Muzeum Narodowym w Poznaniu.

Zamek otoczony jest pięknym parkiem. Jest on bogaty w drzewa, krzewy egzotyczne, stawy, małe wodospady oraz mostki. Znajdziemy tam również zabytkowe budynki takie jak oranżeria, altana czy kaplica św. Wawrzyńca. Obecnie w posiadłości znajduje się muzeum, w którym obejrzeć możemy m.in. salę balową, bibliotekę lub apartamenty hrabiowskie.

Wielkopolski Park Etnograficzny

Wielkopolski Park Etnograficzny to jeden z największych skansenów w Polsce. Położony jest on w Dziekanowicach koło Poznania i został założony w 1964 roku. W miejscu tym zgromadzono ponad 100 budowli z różnych części Polski. Można tam zobaczyć m.in. tradycyjne budynki mieszkalne, warsztaty rzemieślnicze, młyny, kościoły, a także ogrody i parki.

W skansenie działa Muzeum Wielkopolski, w którym zgromadzono cenne zbiory związane z historią i kulturą regionu. Skansen otwarty jest przez cały rok, a latem organizowane są tam różne ciekawe wydarzenia. W to oraz pozostałe miejsca można swobodnie dotrzeć autem. Jeżeli potrzebujesz pojazdu na wycieczkę objazdową po Wielkopolsce, sprawdź frazę wypożyczalnia samochodów Poznań.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły