Aktualności Auta Sportowe Porsche Targi

Porsche 911 Speedster

Porsche 911 Speedster – Gama Porsche 911 (997) wydawała się być kompletna: Coupe, Cabriolet oraz dziesiątki wariantów mocy. Jednakże, patrząc z historycznej perspektywy, czegoś brakowało. Tym czymś jest Speedster.

Opracowany z okazji dwudziestych piątych urodzin Porsche Exclusive, Speedster odznacza się dwoma fotelami, sąsiadującymi z bańkowatą pokrywą miękkiego, ręcznie składanego dachu. Pokrewieństwo z programem Exclusive zaowocowało oryginalnym pakietem aerodynamicznym, czarnymi dodatkami i przyciemnionymi kloszami reflektorów. Całość wieńczy specjalny lakier Pure Blue, uzyskany z myślą o Speedsterze. Bezpieczne zachowanie w każdej drogowej sytuacji, zapewnia aktywne zawieszenie (PASM), ceramiczno-kompozytowe tarcze hamulcowe (PCCB) i blokada tylnego dyferencjału.

Po zajęciu miejsca w skórzanych, anatomicznych fotelach, zwrócimy uwagę na kontrastujące, jasnoniebieskie akcenty.

Pod tylną klapą mruczy 3.8-litrowa jednostka o mocy 408 KM. Napęd na tylne koła przekazywany jest za pomocą siedmiobiegowej, dwusprzęgłowej skrzyni PDK.

Pierwsze pojazdy z 356-egzemplarzowej serii Porsche 911 Speedster, trafią do klientów w grudniu. Wyjściowa cena to 201,682€.


Wideo:

[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły