styczeń 24, 2022

Porsche 911 V-RT

Porsche 911 V-RT – Kalifornijski tuner Vorsteiner Race Technologies , na co dzień zajmujący się modyfikowaniem modeli Audi, BMW, Mercedesa oraz Porsche, zaprezentował pakiet stylistyczny „V-RT”, przeznaczony do Porsche 911 Turbo (997).

Zestaw tuningowy zmienił przednią część samochodu niemal nie do poznania. Projekt nie dotyczy mechaniki, ale jest o tyle ciekawy, że stawia na zmniejszenie masy auta. Dlatego zestaw zawiera wiele elementów karbonowych. Masywny zderzak z włókna węglowego zawiera potężne wloty powietrza oraz wymienną listwę spoilera z włókna węglowego. Zrezygnowano, podobnie jak w fabrycznym 997 GT2, z halogenów przeciwmgielnych. Według zapewnień producenta, przedni pas jest teraz nieco lżejszy od montowanego seryjnie.

Tył tego rasowego Porsche otrzymał większy zderzak z większymi otworami wentylacyjnymi dla chłodzenia powietrza doładowującego oraz wyróżniającym się, zintegrowanym dyfuzorem z włókna węglowego. Sportowego wyglądu dodają spore otwory mieszczące dwie podwójne końcówki układu wydechowego oraz pokaźny spoiler na pokrywie silnika, osadzony na dwóch masywnych pałąkach.

Zobacz również:  Mercedes-Benz GLA 45 AMG

Specjalnie dla tego modelu Vorsteiner opracował zestaw szprychowych sportowych felg, które dostępne są w rozmiarach 19 oraz 20 cali średnicy oraz opony Michelin Pilot Sport PS2.

porsche-911-turbo-vorsteiner-1

porsche-911-turbo-vorsteiner-3

porsche-911-turbo-vorsteiner-4

porsche-911-turbo-vorsteiner-5

porsche-911-turbo-vorsteiner-6

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły