Porsche 911 V-RT

Porsche 911 V-RT – Kalifornijski tuner Vorsteiner Race Technologies , na co dzień zajmujący się modyfikowaniem modeli Audi, BMW, Mercedesa oraz Porsche, zaprezentował pakiet stylistyczny „V-RT”, przeznaczony do Porsche 911 Turbo (997).

Zestaw tuningowy zmienił przednią część samochodu niemal nie do poznania. Projekt nie dotyczy mechaniki, ale jest o tyle ciekawy, że stawia na zmniejszenie masy auta. Dlatego zestaw zawiera wiele elementów karbonowych. Masywny zderzak z włókna węglowego zawiera potężne wloty powietrza oraz wymienną listwę spoilera z włókna węglowego. Zrezygnowano, podobnie jak w fabrycznym 997 GT2, z halogenów przeciwmgielnych. Według zapewnień producenta, przedni pas jest teraz nieco lżejszy od montowanego seryjnie.

Tył tego rasowego Porsche otrzymał większy zderzak z większymi otworami wentylacyjnymi dla chłodzenia powietrza doładowującego oraz wyróżniającym się, zintegrowanym dyfuzorem z włókna węglowego. Sportowego wyglądu dodają spore otwory mieszczące dwie podwójne końcówki układu wydechowego oraz pokaźny spoiler na pokrywie silnika, osadzony na dwóch masywnych pałąkach.

Specjalnie dla tego modelu Vorsteiner opracował zestaw szprychowych sportowych felg, które dostępne są w rozmiarach 19 oraz 20 cali średnicy oraz opony Michelin Pilot Sport PS2.

porsche-911-turbo-vorsteiner-1

porsche-911-turbo-vorsteiner-3

porsche-911-turbo-vorsteiner-4

porsche-911-turbo-vorsteiner-5

porsche-911-turbo-vorsteiner-6

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły