czerwiec 24, 2024
Auta Sportowe Marki Tuning Volkswagen

Volkswagen Scirocco SC350

Volkswagen Scirocco SC350

Volkswagen Scirocco SC350 – firma tuningowa Sportec z Höri przedstawia najnowszy Volkswagen Scirocco po tuningu. Litery SC pochodzą od nazwy modelu, który poddano tuningowi, a liczba umieszczona tuż za nimi określa moc auta!! 2-litrowy silnik, po profesjonalnym tuningu oferuje moc aż 350 KM i moment obrotowy o wartości 480 Nm. Moc uzyskano dzięki przeprogramowaniu elektroniki silnika, zmodyfikowaniu układu paliwowego i zamontowaniu nowego układu wydechowego ze stali nierdzewnej, a także turbosprężarki Sportec z intercoolerem. Wymieniono także oryginalną, plastikową osłonę jednostki napędowej na nową, wykonaną z włókna węglowego.

Oczywiście tak poważnie zmodyfikowany układ napędowy wymagał również przystosowania do niego układu zawieszenia. Wymieniono sprężyny, które obniżyły samochód o 35 mm, oraz są doskonale dopasowane do układu DCC – amortyzatorów z elektronicznie regulowaną siłą tłumienia. Dodatkowo, nad efektywnym wykorzystaniem mocy, czuwa blokada mechanizmu różnicowego, opracowana przez inżynierów z firmy Sportec.

Z zewnątrz auto wyróżnia się 20-calowymi, jednoczęściowymi felgami aluminiowymi, na które założono opony o rozmiarze 245/30. Na pasażerów czeka wnętrze z elementami wykonanymi z włókna węglowego i komplet welurowych dywaników podłogowych, opatrzonych logo firmy tuningowej.

vw-scirocco-sc350-sportec

vw-scirocco-sc350-sportec2

vw-scirocco-sc350-sportec3

vw-scirocco-sc350-sportec4

vw-scirocco-sc350-sportec6

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły