wrzesień 28, 2023
Tuning

Porsche Cayenne Diesel speedART

Porsche Cayenne Diesel speedART

Porsche Cayenne Diesel speedART Tuning – firma tuningowa speedART, specjalizująca się w modelach Porsche, przygotowała pakiet zmian stylistycznych i mechanicznych dla Porsche Cayenne Diesel. Z zewnątrz Cayenne zyskało nowy przedni spoiler z halogenami przeciwmgłowymi, boczne progi, tylny zderzak, dachowy spoiler oraz 22-calowe felgi. Opcjonalnie dostępne są diodowe światła do jazdy dziennej. W celu poprawy brzmienia silnika tuner zainstalował sportowy układ wydechowy z podwójnymi końcówkami dla zapewnienia niższego i bardziej rasowego pomruku. Oferta tuningu mechanicznego obejmuje trzy poziomy mocy: 280 KM i 620 Nm, 290 KM i 640 Nm oraz 310 KM i 650 Nm. Najmocniejsza wersja wymaga zamontowania większej turbosprężarki i kosztuje 4 360 euro.

Porsche Cayenne Diesel seryjnie ma trzylitrowy silnik V6 z turbodoładowaniem, o mocy 240 KM (176kW). Auto zużywa średnio 9,3 litra oleju napędowego na 100 kilometrów, a emisja dwutlenku węgla wynosi 244 g/km. Spontaniczna reakcja na pedał gazu i dynamika tego nowoczesnego silnika wysokoprężnego doskonale sprawdzą się w sportowym samochodzie terenowym, jakim jest Cayenne. Ponadto wysoki moment obrotowy (550Nm) gwarantuje sportową dynamikę i znakomite osiągi, a tym samym typową dla Porsche przyjemność z jazdy.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły