grudzień 9, 2023

01-porsche-mission-e-concept-frankfurt-1

Samochód elektryczny Porsche Mission E w salonach ma pojawić się już w 2019 roku.

Porsche Mission E potrafi przejechać 500 km Napęd pochodzi od 2 jednostek elektrycznych o łącznej mocy 600 KM i jest przekazywany na wszystkie koła. Przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy, a do 200 km/h w 12 sekund.

Porsche twierdzi, że nowy system zastosowany w modelu Mission E potrafi naładować 80 proc. baterii w zaledwie 15 minut. Te 80 proc. powinno wystarczyć na pokonanie 400 km. Ładowanie jest możliwe za pomocą stacji oraz poprzez ładowanie indukcyjne, które nie wymaga żadnych kabli.

We wnętrzu obsługa wszystkich funkcji samochodu odbywa się za pośrednictwem ekranów.

Prezes zarządu Porsche, Oliver Blume, powiedział , że auto wycenione będzie jak podstawowa wersja Panamery w okolicach 85 tysięcy dolarów.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

 1. Wypowiadajacy says:

  Bardzo ładne 🙂 Chociaż póki co jeszcze nie dla Polski – nie ma aż tak rozwiniętej sieci stacji do ładowania samochodów ja kto wygląda np w Niemczech.

 2. Wielbicielowi tej marki, jakim jestem ja, aż ślina cieknie na klawiaturę kiedy widzi coś takiego.

 3. autoefect says:

  Auto niemal perfekcyjne. Szkoda, że nie jest jeszcze dostępne na naszym rynku, ale wszystko przed nami.

 4. Bavaria says:

  Przyznam się, że z jednej strony jest ciekawy, a z drugiej odrobinę za mocne odejście od klasycznego wyglądu.

 5. Póki co naocznie widziałem samochód elektryczny tylko w wypożyczalni – Renault Twizy Cargo 80. Coprawda jest to malutkie 2-osobowe auto ale robi wrażenie. Jednak powyższe Porsche Mission E zapiera dech ww piersiach, samochód marzenie. Auto prezentuje się nieziemsko. Jednak na nasze polskie drogi również uważam, że takie auto się nie nadaje. Trzeba najpierw zadbać o remont dróg, które ciągle są dziurawe potem można myśleć o luksusach.

Komentarz są wyłączone.