lipiec 24, 2024
Aktualności Amerykańskie Auta Sportowe Ford

Saleen S302 oficjalnie

Saleen S302 – Miniony weekend był idealną okazją do prezentacji, bazującego na Fordzie Mustangu 2011MY, Saleena S302. To właśnie w Pensylwanii, uczestnicy Carlisle Nationals mogli jako pierwsi podziwiać to cudo.

Źródło napędu Saleena S302 stanowi jednostka V8 o pojemności pięciu litrów. Silnik dysponuje mocą 431 KM i 536 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Z motorem zespolono 6-stopniową, manualną skrzynię, która przenosi energię na tylne koła (+ dyferencjał o ograniczonym uślizgu LSD). Całość osadzono na nowym zestawie zawieszenia firmy Racecraft i chromowanych, siedmioramiennych, 20-calowych felgach Saleen Speedstar. Dodatkowo, w komplecie otrzymamy opony Pirelli P Zero Rosso.

Wewnątrz, zwrócimy uwagę na skórzane fotele z zamszowymi wstawkami, skórzaną dźwignię zmiany biegów, nowy zestaw wskaźników i konsolę centralną wykończoną czarnym, fortepianowym lakierem.

Saleen S302 pojawi się w amerykańskiej sieci sprzedaży, latem.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły