wrzesień 21, 2023
Aktualności Ciekawostki

Samochodem na lotnisko. Co potem.

Masz lot wcześnie rano? Całą rodziną bierzecie na wakacje sporo bagaży? Masz lot z Krakowa, a mieszkasz w Rzeszowie, Katowicach bądź Bielsku? W każdej z tych sytuacji, dojazd na lotnisko autobusem czy pociągiem będzie uciążliwy. Czy jest jakaś alternatywa? Tak, jest nią przyjazd samochodem na lotnisko. Tylko co później zrobić z autem?

Wiele osób chce podróżować komfortowo. Niestety trudno uznać podróż autobusem linii 208 czy 252 (które jeżdżą raz na godzinę) za wygodną. Dla wielu osób, które muszą dojechać na lotnisko spoza centrum Krakowa, kilkukrotne przesiadki, nierzadko z bagażami, własny samochód staje się jedyną sensowną alternatywą. Tylko co później zrobić z samochodem? Rozwiązaniem jest pozostawienie auta na parkingu. Poza oficjalnym parkingiem wielopoziomowym znajdującym się na terenie lotniska na wprost terminala, (który ze względu na odległość względem lotniska jest dość wygodny, ale niestety koszt pozostawienia auta na tym parkingu jest wysoki) do dyspozycji podróżnych są również parkingi prywatne, zlokalizowane w pobliżu lotniska. Jest to alternatywa wygoda i tania. Cena parkingu przy lotnisku to bowiem zaledwie kilkanaście złotych za dobę, przy czym im dłuższy czas postoju pojazdu, tym niższa cena za pojedynczą dobę.

Parking przy lotnisku – rezerwacja i parkowanie

Jeśli znasz daty wylotu i powrotu i jesteś pewien, że chcesz przyjechać na lotnisko samochodem, zarezerwuj parking wcześniej – dzięki temu masz pewność tego, że miejsce (nawet w sezonie urlopowym) będzie na Ciebie czekać. Jeśli zaś decydujesz się na zaparkowanie spontanicznie – po prostu zadzwoń z trasy i zapytaj o dostępność miejsca.

Po przyjeździe na parking, obsługa parkingu wskaże ci miejsce, a Ciebie, wraz z rodziną i bagażami, odwiezie pod sam terminal. Podróż z parkingu na terminal trwa zaledwie 3 minuty! Dzięki temu na pewno nie spóźnisz się na swój samolot.

Dlaczego warto pozostawić auto na płatnym parkingu strzeżonym ParkujGo przy lotnisku?

Ponieważ dajemy Ci pewność tego, że auto będzie bezpieczne i chronione, a Ty sam komfortowo dojedziesz do i z lotniska.

Źródło: parkujgo.pl

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły