grudzień 8, 2022
Aktualności Auta Elektryczne Seat Targi

Seat Ibe Concept

Seat Ibe Concept – W przeciwieństwie do francuskich, prototypy Seata są bliższe masowej produkcji. Nawet slogan reklamowy Ibe Concept to potwierdza: „Super kompaktowe, sportowe coupe dla miejskiej mobilności w niedalekiej przyszłości”.

W krótszym niż 3,96 metra dwudrzwiowym nadwoziu, ulokowano cztery, indywidualne miejsca siedzące (oczywiście, pasażerowie tylnego rzędu nie będą podróżowali w komfortowych warunkach. W końcu to pojazd w układzie 2+2).

Kierowca i jego prawa stopa wydaje polecenia 102-konnemu elektrycznemu silnikowi, dysponującemu momentem obrotowym w wysokości 200 Nm. Stosunkowo niska masa własna (1099 kilogramów), sprawia, że osiągnięcie stu kilometrów ze startu zatrzymanego, wiąże się z upływem dziesięciu sekund. Prędkość maksymalną ustalono na poziomie 160 km/h. Współpracujące z motorem, litowo-jonowe baterie (18 KWh) gwarantują pokonanie dystansu 130 km.

[nggallery id=1011]
Galeria Live:


[Źródło: Auto-Blog.pl] [Fot. Live: Drew Phillips / AOL]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły