Aktualności Marki Spyker

Spyker B6 Venator Concept

spyker-b6-venator-concept-geneva

Na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie zaprezentowano koncepcyjne superauto Spyker B6 Venator. Jak widać spodobał się gdyż producent oficjalnie potwierdza plany produkcyjne.

W oświadczeniu prasowym CEO Spykera, Victor Muller powiedział: “Na Salonie Samochodowym w Genewie opinie na temat modelu przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, więc nie mamy żadnych wątpliwości, że Spyker B6 Venator trafi do produkcji. Co prawda jest jeszcze za wcześnie by potwierdzić oficjalną, końcową specyfikację, jednak jestem pewny, że produkcyjny model będzie bardzo podobny do konceptu.”

Co ciekawe nazwa tego modelu wywodzi się od latynoskiego słowa “Łowca” (Hunter) i nawiązuje do samolotu Spyker Hunter z początku XX wieku. To piękne auto napędza silnik V6 o mocy około 375 KM. Spyker B6 Venator trafi do produkcji na początku 2014 roku w cenie około 120 tysięcy euro.

[nggallery id=2109]

http://www.youtube.com/watch?v=9aG-2J8P4Nc

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły