kwiecień 21, 2024
Aktualności Ciekawostki

Start innowacyjnej technologii Ultra Coat od Power Friction

pair-with-box

Z początkiem sezonu aktywnej, sportowej jazdy marka Power Friction z myślą o swoich miłośnikach przygotowała dwie nowości.

Pierwsza z nich to innowacja która była wprowadzona do produkcji na początku 2016 roku – Ultra Coat. Ultra Coat od Power Friction jest to technologia nanoszenia sposobem ekektrostatycznym ochronnego, czarnego pokrycia centralnej części tarczy hamulcowej – przeciw korozji. Wprowadzenie tej technologii było wywołane potrzebami konsumentów. Większość oryginalnych i nie tylko tarcz wykonywanych jest z żeliwnego odlewu, bez jakichkolwiek ochronnych powłok. Z tego powodu metalowa powierzchnia zaczyna rdzewieć już po kilku tygodniach eksploatacji. Ultra Coat to elektrostatyczna farba o neutralnym, czarnym kolorze – pasująca do każdego auta. Co więcej, zachowuje swój atrakcyjny wygląd na stałe.

Drugą nowością jest powiększenie asortymentu tarcz hamulcowych. W związku ze wzrostem popytu w UE, specjaliści z Power Stop opracowali produkcję nowych modeli hamulców. W szczególności, europejscy klienci mają już do wyboru także wysoko wydajne tarcze do modeli:

– Audi A6 (C7), A7, Q3.

– BMW 5 F10, 3 F30

– Mazda CX-5, CX-7, 6

– Porsche Cayenne/VW Touareg

– Infiniti FX35/37, G37S

– Renault Laguna, Fluence, Megane II, III

– ToyotaAvensisT270, CamryV50

i wielu innych.

Dalej wszystkie tarcze hamulcowe oferowane są w dwóch wersjach: nawiercane i nacinane i nawiercane. Amerykańska firma Power Stop już kilka lat sprzedaje wysoko wydajne tarcze w Europie. W 2015 roku marka otworzyła w Polsce magazyn, aby efektywniej promować swoje hamulce w europie wschodniej i UE. Za sprawą wysokiej jakości żeliwa i wysokiej precyzji technologii obróbki – tarcze hamulcowe Power Friction stały się popularne w środowisku amatorów sportowej jazdy. Dzięki ulepszonym właściwością – tarcze są atrakcyjne nie tylko dla miłośników ostrej jazdy, ale także dla kierowców o spokojnym usposobieniu. W ich przypadku zapas wydajności przełoży się na większą żywotność.

Więcej o produktach Power Friction – http://brakestock.pl/power-friction/

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły