Aktualności Luksusowe Tuning

Mercedes G55 AMG by Vath

Mercedes G55 AMG Vath – Mogłoby się wydawać, że w przeciągu trzydziestu lat produkcji Mercedesa Klasy G, będziemy świadkami setek modyfikacji. Jednak to ostatnie lata są prawdziwym wysypem pomysłów, na przeobrażenie Gelendewagen w wyścigowego potwora. Najnowszym konceptem jest ten pochodzący ze studia Vath Automobiltechnik.

Dziadziuś charakteryzuje się nowym zderzakiem z powiększonymi wlotami powietrza, paskami ledowych świateł przy reflektorach oraz znajdującym się na masce dodatkowym wlotem powietrza. Profil obniżonego o 35 mm pojazdu, reprezentują dwie chromowane końcówki układu wydechowego oraz 22-calowe felgi, obute w opony Yokohama Advan S.T o rozmiarze 295/35. Aluminiowe obręcze skrywają 390 mm tarcze. W tylnej części nadwozia oprócz tradycyjnego koła zapasowego, znajdziemy także spojler.

Pod maską bulgocze doładowana kompresorem jednostka 5.5 V8. Silnik generuje obecnie 680 KM i 800 Nm momentu obrotowego. Prędkość maksymalna przy ogłuszającym ryku powietrza dochodzi do 265 km/h.


Źródło: Carscoop.blogspot.com

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły