lipiec 20, 2024
Aktualności Auta Elektryczne Auta Hybrydowe Ciekawostki

Superoszczędny samochód przyszłości – SHC

SHC Concept – Stylista Jamie Martin przedstawił światu własną wizję trzydrzwiowego, kompaktowego hatchbacka, którym będziemy mogli ścigać się po torach jak i jeździć do sklepu po pieczywo.

Wygląd, mierzącego 4 metry długości, 1,92 m szerokości i 1,35 metra wysokości SHC (Super Hatchback Concept) nie powala na kolana. Mamy do czynienia z ostrymi liniami, rysującymi agresywnie ukształtowaną maskę oraz tył z klapą w stylu Volvo C30. Całość osadzono na kutych, ultralekkich 18-calowych felgach z oponami typu Run Flat o rozmiarze 245/40. Aluminiowe obręcze skrywają 350 mm tarcze z czterema tłoczkami z przodu i 320 mm talerze z dwoma tłoczkami na tylnej osi. Oba dyski nawiercane i wentylowane. Podobnego budulca doszukamy się w układzie zawieszenia, zaopatrzonego w dwa ustawienia twardości: Normal oraz Sport&Track.

Twórca przewiduje trzy typy zasilania: elektryczny, hybrydowy, a także powietrzno-hybrydowy. Najciekawiej rzecz jasna, prezentuje się ostatnie źródło napędu. Zaopatrzony w dwie turbosprężarki i bezpośredni wtrysk paliwa GCI, motor generuje moc 276 KM przy 5500 – 6500 obr./min. Wynoszący 393 Nm maksymalny moment obrotowy, dostępny jest w zakresie 1750 – 5500 obrotów na minutę. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 5,6 sekundy, a prędkość maksymalna to 268 km/h. Wszystko to przy średnim zużyciu paliwa na poziomie 5,4 litra na 100 km. Waga gotowego do drogi pojazdu miałaby zamykać się w granicach 1280 kg.

Super Hatchback Concept miałby wyjechać na drogi już za cztery lata. Sugerowana cena to 27,000 GBP.


Źródło: ZerCustoms.com

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły