październik 2, 2022
Ciekawostki

Syrena Sport nowe wcielenie legendy

Syrena_Sport_2

W Kanadzie zwana „Polską Corvett’ą”, we Włoszech ” najpiękniejszym autem zza żelaznej kurtyny „. Mowa oczywiście o Syrena Sport, aucie legenda, aucie które do dziś zadziwia i powala swoim nowoczesnym, odważnym i śmiałym designem jak na lata 60. To auto wyprzedzało swoją epokę i być może dlatego nigdy nie weszło do produkcji.

Dziś po ponad 50 latach przedstawiamy nowe wcielenie legendy polskiej motoryzacji. Z założenia auto ma nie odbiegać wyposażeniem i osiągami od sportowych aut coupe klasy premium. A swoim designem nawiązywać do poprzedniczki.

Nadwozie ręcznie wykonane z lekkich i wytrzymałych tworzyw sztucznych, minimalistyczne i ergonomiczne wnętrze wykończone najwyższej jakości materiałami. Podwozie i cała konstrukcja auta będzie wykonana według własnego projektu co sprawi, że auto będzie nie powtarzalne. Sercem nowej Syreny Sport będzie turbodoładowany silnik o pojemności 2000cm3 i mocy 280KM, co przy masie poniżej 1000kg pozwoli uzyskać wspaniałe osiągi, takie jak przyśpieszenie do 100km/h na poziomie 5 sekund oraz prędkość maksymalną, elektronicznie ograniczoną do 250km/h.

Zobacz również:  Arrinera Hussarya EV - elektryczny supersamochód

Autorami projektu są: Rafał Czubaj, student wydziału Mechanicznego, Politechniki Wrocławskiej. Projektant, konstruktor, pracował przy projekcie New Warsaw; Pavlo Burkatskyy, projektant samochodowy, designer. Zaprojektował wygląd karoserii i wnętrza pierwszego polskiego supersamochodu ARRINERA HUSSARYA oraz torowego samochodu wyścigowego STEALTH B7; Maciej Marcinkowski, grafik komputerowy.

Obecnie samochód jest jedynie projektem, ale rozważana jest też produkcja. Strona projektu – nowasyrena.com

[nggallery id=2112]

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły