czerwiec 24, 2024
Artykuły

Tesla Body Shop w Polsce – gdzie szukać pomocy?

Każdy samochód, nawet ten najbardziej nowoczesny, wyposażony w system autonomiczny, może się popsuć. I o ile pojazdy elektryczne marki Tesla to innowacyjne perły motoryzacji, to również i one mogą ulec uszkodzeniu, także z przyczyn od nas niezależnych. Samochody Tesla są jednak z reguły nowymi autami, jeszcze na gwarancji. Z tego też powodu zarówno usterki techniczne, jak i naprawy lakierniczo-blacharskie, w celu zachowania gwarancji producenta, powinny być przeprowadzane przez autoryzowane serwisy. Jak to wygląda w praktyce? Ile takich serwisów autoryzowanych przez Teslę mamy w Polsce? I jak aktualnie prezentuje się oferta pojazdów marki Tesla?

Tesla i modele samochodów

Era samochodów elektrycznych rozpoczęła się już jakiś czas temu. A Tesla udowodniła, że elektryczny wcale nie znaczy słaby, bo pierwszym skonstruowanym przez markę elektrykiem był sportowy roadster. Co ważne, coraz głośniej mówi się o ograniczeniach, które mają dotykać samochody napędzane silnikami spalinowymi. Segregacja motoryzacyjna będzie zatem postępować. Nie dziwi zatem, że popularność samochodów elektrycznych rośnie, tak, jak rośnie roczna liczba produkowanych przez Teslę pojazdów, która ze stanu 300 tysięcy w 2018 roku, wzrosła do 1 miliona sztuk w 2020 roku.

Aktualnie Tesla dysponuje dość ograniczoną ofertą seryjnych samochodów. Są to 4 modele aut z napędem elektrycznym:

  • Model S – osobowy
  • Model 3 – osobowy
  • Model X – crossover
  • Model Y – crossover

W przygotowaniu są jednak trzy nowe pojazdy, sportowy Roadster, Cybertruck (elektryczny pick-up) i Semi (elektryczny samochód ciężarowy). Niestety, Tesla to nadal dość ekskluzywna marka, a to z kolei wiąże się z ograniczeniem do autoryzowanych usług serwisowych. Gdzie ich szukać?

Naprawa samochodów marki Tesla

Naprawa samochodów Tesla nie jest prosta, ponieważ mamy tutaj do czynienia z innowacyjną technologią. Dostęp do części oraz znajomość tak nowoczesnych konstrukcji nie jest czymś powszechnym i wymaga odpowiedniego przygotowania. Tym, co jest olbrzymim plusem samochodów Tesla, jest ich zaawansowanie pod względem zdalnej diagnostyki. Dzięki temu samochód niejako sam pilnuje swojej sprawności, a w razie jakichkolwiek nieprawidłowości informuje o konieczności skorzystania z serwisu. Co ważne, wizytę w serwisie można wygodnie zamówić za pomocą aplikacji Tesla, co jest dużą wygodą i ułatwieniem. A co z naprawami blacharsko – lakierniczymi?

Tesla Body Shop Warszawa

Podobnie jak w przypadku serwisu, wszelkie naprawy lakiernicze i blacharskie powinny być wykonywane w jednym z autoryzowanych przez Teslę serwisów, oferujących tego typu usługi. Tylko wtedy gwarancja samochodu pozostanie ważna. Aktualnie w Polsce są tylko trzy takie miejsca, jednym z nich jest Tesla Approved Body Shop w Warszawie VCentrum. Autoryzacja to także dostęp do oryginalnych narzędzi naprawczych dostarczonych przez producenta. Co ważne, możemy tam dokonać również tuningu swojej Tesli, a na czas trwania naprawy czy modyfikacji, otrzymamy samochód zastępczy, którym także może być Tesla.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły