grudzień 10, 2022
Artykuły

System radiowy – najlepsze zabezpieczenie antykradzieżowe dla Twojego samochodu

Zabezpieczając samochód systemem radiowym, możesz mieć pewność, że jeśli padnie on łupem złodziei, odzyskasz go w ciągu doby od zgłoszenia przestępstwa. Co istotne, wybierając bardziej rozbudowane warianty tego systemu, zyskasz możliwość konfigurowania alarmów i szereg funkcji GPS – dzięki nim zagwarantujesz swojemu pojazdowi kompleksową ochronę także przed kradzieżą.

System radiowy jest narzędziem umożliwiającym namierzanie i odzyskiwanie skradzionych pojazdów. Dzięki niemu każdy właściciel auta może spać spokojnie – zaginiony samochód wróci do niego w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia kradzieży.

Czy wiesz już, jak działa system radiowy i dlaczego stanowi o wiele lepsze zabezpieczenie antykradzieżowe pojazdu niż lokalizator GPS? Jeżeli nie – przeczytaj ten tekst.

Niezagłuszalna radiowa ochrona pojazdu

Radiowa ochrona pojazdu to praktyczne rozwiązanie, które przyda się każdemu kierowcy. Warto bowiem zadbać o bezpieczeństwo auta i zyskać świadomość, że w przypadku kradzieży nie przepadnie ono bezpowrotnie. Jeżeli tego nie zrobisz i staniesz się ofiarą kradzieży – czeka Cię stres i duże, nieprzewidziane wydatki związane ze zniknięciem Twojej własności.

System IKOL SVR służy do radiowej lokalizacji pojazdów po kradzieży. Jest niezagłuszalny (również przez zagłuszarki) i dociera do takich obiektów, jak metalowe kontenery, garaże podziemne czy tunele.

System ten jest dostępny w 3 wariantach – wszystko po to, byś mógł wybrać idealną opcję dla siebie:

  1. IKOL SVR Standard – dzięki niemu zyskasz skuteczne zabezpieczenie radiowe samochodu i całodobową ochronę Centrum Operacyjnego (również w niedziele i święta),
  2. IKOL SVR Alarm – jego funkcjonalność została wzbogacona o możliwości ustawiania alertów nieautoryzowanego ruchu pojazdu i zdalnego uzbrajania czujników wewnętrznych,
  3. IKOL SVR Sky – oprócz wszystkich funkcji wymienionych przy poprzednich 2 wersjach, system ten oferuje także szereg usług monitoringu GPS. Dzięki niemu zyskasz dostęp do historii przejazdów, możliwość śledzenia auta w czasie rzeczywistym i wiele innych

Należy zauważyć, że IKOL SVR działa w oparciu o własną sieć stacji nadawczo-odbiorczych IKOL – właśnie dlatego jest tak niezawodny i niezależny od innych sieci telekomunikacyjnych.

Odzyskiwanie auta z IKOL SVR

Na czym polega zabezpieczenie samochodu systemem radiowym? W aucie umieszczany jest niewielki moduł. Zajmuje się tym certyfikowany instalator, który posiada stosowne uprawnienia. Ze uwagi na własne bezpieczeństwo, właściciel pojazdu nie jest informowany o miejscu, w którym ukryto urządzenie.

Jeżeli obawiasz się, że moduł radiowy będzie śledził Twoje auto i zapisywał Twoje przejazdy w historii – mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. IKOL SVR Cię nie śledzi. Te nadajniki nie mają wbudowanego GPS-a i są uruchamiane dopiero w momencie zgłoszenia kradzieży. Jedynym wyjątkiem jest najbardziej rozbudowana wersja systemu, IKOL SVR Sky, łącząca w sobie funkcjonalności modułu radiowego i lokalizatora GPS.

Kiedy Centrum Operacyjne IKOL przyjmuje powiadomienie o przestępstwie i włącza moduł, startuje proces namierzania aktualnego położenia pojazdu. Grupy poszukiwawcze i policja wyruszają na akcję, podczas której lokalizują, a następnie przejmują zaginione auto. Złodzieje zostają zatrzymani, a odzyskany samochód, po zabezpieczeniu dowodów, wraca do swojego właściciela.

Bezpieczeństwo i wygoda

Jak widać, system IKOL SVR zagwarantuje Twojemu pojazdowi bezpieczeństwo, a Tobie – wygodę i spokój ducha. Co więcej, wybierając wariant IKOL SVR Sky zdobędziesz połączenie niezawodnej radiowej ochrony z możliwościami, jakie oferuje monitoring GPS.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły