czerwiec 8, 2023
Artykuły

Jak otworzyć auto bez kluczyków i czy ma to sens?

Chwila nieuwagi, pośpiech, czy zwykłe roztargnienie mogą spowodować, że zatrzaśniemy auto, zostawiając klucze w środku. Wbrew pozorom taki problem nie dotyczy tylko starszych modeli samochodów z zamknięciem na zatrzask, ale również zupełnie nowych aut, które posiadają funkcję automatycznego zamykania. Co w takie sytuacji zrobić?

Tego nigdy nie rób!

Zatrzaśnięte lub zgubione kluczyki do auta to nie lada problem, zwłaszcza że pozostawienie auta z kluczami w środku jest idealną okazją dla złodzieja. Często pierwszą myślą, jaka przychodzi do głowy w takiej sytuacji, jest wybicie szyby. Niestety jest to fatalny pomysł, gdyż naraża nas na duże koszty. Wymiana szyby może kosztować nawet kilkaset złotych i przede wszystkim zabiera nam dostęp do auta na dłuższy czas. Jedyną sytuacją, w której wybicie szyby ma sens, jest moment, gdy w aucie zostało dziecko lub zwierzę i ze względu na jego zdrowie nie można zwlekać z działaniem. Jeśli więc trzeba wybić szybę to najlepiej poświęcić okno boczne tylne lub od strony pasażera (w zależności od tego, gdzie znajduje się dziecko). Lepiej nie wybijać małego, trójkątnego okna, gdyż wymiana tej szyby jest najdroższa i najdłużej trzeba na nią czekać. Jak otworzyć auto bez kluczyka?

Otwieranie auta bez kluczyka

Otwarcie auta bez kluczyka jest bardzo trudne, chyba że mamy szczęście i jedna z szyb jest uchylona. W takiej sytuacji wystarczy włożyć drut i manewrując nim zahaczyć go o wajchę do otwierania drzwi, a następnie pociągnąć. Wymaga to precyzji i cierpliwości, ale jest możliwe. Gorzej, jeśli wszystkie okna są zamknięte. Można spróbować uchylić szybę przy pomocy specjalnego zestawu do otwierania okien, ale w praktyce rzadko się to udaje, no i niestety istnieje ryzyko uszkodzenia mechanizmu otwierającego okno.

Pomoc fachowca

Zdecydowanie najprostszym i najszybszym rozwiązaniem jest pomoc ślusarza od https://www.pogotowie-zamkowe-gdansk-24h.pl/. Fachowiec szybko otworzy zamek w dowolnym aucie i co najważniejsze nie spowoduje przy tym żadnych uszkodzeń. Dzięki temu będzie można od razu wsiąść do auta i odjechać, a nie załatwiać mechanika, co zwłaszcza gdy jesteśmy daleko od domu, może być kłopotliwe. Wystarczy zadzwonić do firmy ślusarskiej, która oferuje awaryjne otwieranie drzwi, a pomoc uzyskamy niezależnie od dnia i godziny, w której przydarzyła nam się awaria. Ślusarz pomoże nam, gdy zatrzaśniemy klucze w aucie, zgubimy kluczyki do auta, czy nie będziemy mogli otworzyć pojazdu ze względu na rozładowany akumulator.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły