marzec 5, 2024
Artykuły

Auto detailing – zafunduj swojemu samochodowi prawdziwe spa

Usługi auto detailingu cieszą się coraz większą popularnością. Każdy kierowca chce mieć bowiem auto, które świetnie będzie się prezentowało zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz. Niemniej jednak zabiegi związane z kosmetyką samochodową i auto detailingiem wymagają pozostawienia pojazdu w zakładzie, a co więcej, często ich cena jest dość wysoka. Warto więc wiedzieć, że można zafundować swojemu samochodowi prawdziwe SPA we własnym garażu! Tak więc jak przeprowadzić domowy auto detailing?

Detailing zewnętrzny – jak wykonać go we własnym garażu?

Kompleksowe usługi, które mają na celu zwiększyć atrakcyjność samochodu i sprawić, że będzie on po prostu dobrze wyglądał, można wykonać we własnym garażu. Oczywiście trzeba będzie wyposażyć się w odpowiednie akcesoria i kosmetyki do pielęgnacji lakieru, jednak cały proces związany z auto detailingiem nie jest zbyt skomplikowany. Samochodowe SPA warto rozpocząć od:

  • mycia wstępnego – w tym celu niezbędne będzie zaopatrzenie się w dwa wiadra, gdzie jedno będzie z wodą czysta, a drugie z wodą oraz dodatkiem specjalnie dedykowanego pojazdom szamponu. W pierwszej kolejności detailing zewnętrzny powinien rozpocząć się od spłukania letnią wodą wszystkich drobinek kurzu i pyłków, które osiadły na nadwoziu. Dopiero wtedy można przystąpić do mycia właściwego, a szampon zmiękczy brud, którego nie dało się usunąć zwykłą wodą.
  • mycie felg – to kolejny niezbędny etap garażowego auto detailingu. Warto skorzystać ze specjalnych środków do czyszczenia felg oraz szczotek, które pozwolą usunąć brud nawet z ich wnętrza.
  • mycie właściwe – w tym celu koniecznie trzeba zastosować metodę dwóch wiader, gdzie jedno będzie ze specjalnym środkiem do mycia karoserii, a drugie z wodą, która posłuży nam do wypłukania gąbki. Dzięki temu drobiny kurzu z samochodu nie zmieszają się w wodą przeznaczoną do mycia pojazdu.

Glinkowanie i woskowanie auta

Auto detailing obejmuje również woskowanie i glinkowanie auta. W tym celu niezbędne będzie zaopatrzenie się w specjalną glinkę, która należy pocierać lakier. Dzięki niej możliwe jest usunięcie starych zabrudzeń, które dość głęboko osiadły w lakierze samochodowym. Niezbędny będzie też specjalny lubrykant samochodowy, który nada glince poślizg oraz zabezpieczy przed ewentualnym zarysowaniem powierzchni lakieru. Kolejnym krokiem jest woskowanie, czyli nadawanie samochodowi wysokiego połysku. Idealnie sprawdzają się woski do używania na mokro, które idealnie rozprowadzają się po powierzchni samochodu i utworzą hydrofobową powłokę.

Detailing wewnętrzny- zadbaj o czyste wnętrze swojego auta

Auto detailing obejmuje również detailing wewnętrzny. W jego zakresie należy wykonać dokładne odkurzenie pojazdu, najlepiej kilkukrotnie, do momentu aż wszystkie zabrudzenia z dywaników i podłogi zostaną usunięte. Następnie przy pomocy dedykowanych środków, należy usunąć plamy z tapicerki i podsufitki. Warto wybierać produkty wysokiej jakości, które pomogą również w usunięciu przykrego zapachu z samochodu. Koniecznie trzeba wyczyścić również kokpit kierowcy i pozostałe podzespoły, a na koniec potraktować się specjalnym czernidłem, co pomoże wydobyć ich głęboki kolor i nada im świeżego wyglądu.

Auto detailing nie jest skomplikowanym procesem, a przy pomocy specjalnych kosmetyków samochodowych, można przeprowadzić go we własnym garażu. Okazuje się, że nie potrzeba wiele, by samochód znów zachwycał swoim wyglądem. Jednak jeśli nie czujemy się na siłach, warto powierzyć wygląd swojego auta specjalistom, np: http://waxoyl.pl. To fachowcy z Gdańska oferujący samochodowe spa na najwyższym poziomie.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły