wrzesień 29, 2023
Aktualności Auta Sportowe Filmy Marki Toyota

Toyota GR Supra Racing Concept

Toyota GR Supra Racing Concept- japońska firma zaprezentowała sportową wersję modelu Supra.

 Supra kojarzy się z mocą, świetnymi osiągami i doskonałym prowadzeniem. Toyota Supra cieszył się reputacją superszybkiego i groźnego rywala na torach wyścigowych. Zdominował najbardziej prestiżowe wyścigi klasy GT w Japonii i zyskał rzesze fanów.

Popularność Toyota Supra wzmocniła gwiazdorska rola w serii filmów akcji „Szybcy i wściekli”, a także sukces cyfrowej wersji w popularnej grze video Gran Turismo – symulatorze dostępnym na konsoli PlayStation.

Toyota GR Supra Racing Concept to kompaktowy, dwudrzwiowy samochód z napędem na tylną oś i silnikiem z przodu, zbudowany z zaawansowanych, lekkich materiałów. Za jego opracowanie odpowiadali specjaliści TOYOTA GAZOO Racing. Koncept ten jest zapowiedzią przyszłej premiery Toyoty Supry piątej generacji, co sugeruje widoczny na drzwiach numer 90, nawiązujący do kodów kolejnych generacji modelu – A40, A60, A70 i A80.

Toyota GR Supra Racing Concept będzie dostępna w nowej wersji gry video Gran Turismo Sport firmy Polyphony Digital Inc., która wejdzie do sprzedaży w kwietniu 2018 roku.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły