wrzesień 28, 2023
Aktualności Auta Sportowe Marki Toyota

Toyota GT86

Toyota GT86

Toyota GT86 – firma zaprezentowała oficjalnie model GT86, wcześniej znany jako concept FT-86. Samochód powstał przy współpracy z Subaru, z którym dzieli nie tylko napęd i silnik, ale też ogromną większość elementów.
Nazwa modelu Toyota GT86 wywodzi się od legendarnej Corolli AE-86. Aczkolwiek auto wyglądem przypomina VII generację Toyoty Celica produkowanej do 2006r. Także zapowiada się na godnego następce. Samochód Toyota GT86 napędzany jest na tylne koła, a pod maską drzemie 2-litrowy bokser o mocy 200 KM i maksymalnym momencie obrotowym 205 Nm, dostępnym aż przy 6 600 obr./min. Wielu twierdzi, że to zbyt mało mocy i brakuje wersji z napędem na cztery koła.
W środku znajdziemy 4 miejsca siedzące, ale jak to w czteromiejscowych coupe bywa nie polecamy jazdy z tyłu. Inżynierowie Toyoty osiągneli niemal idealny rozkład masy pomiędzy obie osie, wynoszący 53:47 oraz nisko położony środek ciężkości, co uzyskano m.in. dzięki zastosowaniu płaskiego silnika typu bokser.

[nggallery id=2033]

Toyota GT86 video

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły