grudzień 2, 2023
Aktualności

Używany Volkswagen z salonu – rozsądny i bezpieczny zakup

Boisz się kupować samochód na rynku wtórnym? Słusznie! Lata mijają, a nieuczciwe praktyki handlarzy, komisów i importerów aut wciąż są na porządku dziennym. Jako klient kupujący używany samochód z każdej strony jesteś otoczony przez osoby lub firmy, które chcą Ci sprzedać niesprawny samochód z nieznaną lub wątpliwą historią serwisową, wypadkowymi przygodami czy po wielu innych przejściach. A przecież można kupić używany samochód bezpiecznie, wygodnie i bez zbędnego stresu.

Używany samochód z salonu – zjeść ciastko i mieć ciastko

Kto z nas nie obawiał się, gdy stawał przed koniecznością kupowania używanego samochodu. Jest to stresująca transakcja nie tylko dla całkowitych motoryzacyjnych laików, ale także dla doświadczonych kierowców. Nawet po dokładnym zweryfikowaniu stanu prawnego i technicznego samochodu nie ma gwarancji, że nie ma on zatuszowanych usterek, które dadzą o sobie znać kilka miesięcy po kupnie samochodu.

Co więcej, brak jakiejkolwiek gwarancji czy ogromne trudności z egzekwowaniem rękojmi sprawiają, że klient po kupnie wadliwego auta pozostawiony jest sam sobie. Handlarze i komisy chętnie to wykorzystują – „gwarancja do bramy, a później się nie znamy”.

Z drugiej strony mamy salony sprzedające nowe samochody. Wciąż wielu klientów indywidualnych nie stać na nowe auto z salonu i mimo korzystnych form zewnętrznego finansowania wolą na własną rękę szukać odpowiedniego egzemplarza na rynku wtórnym.

Świetną alternatywą zarówno dla handlarzy i komisów, jak i nowego auta z salonu jest kupno używanego samochodu z gwarancją u dealera Volkswagena. Choć auta oferowane w programach agregujących używane samochody są nieco droższe od egzemplarzy sprzedawanych na rynku wtórnym, to nabywając tego typu auto, mamy pewność, że ma ono udokumentowaną historię serwisową, niekręcony licznik oraz uregulowaną kwestię prawną.

Salony oferujące używane auta są w stanie zaoferować swoim klientom nawet o 20-40% mniejsze ceny niż kwoty, za jakie przyszłoby nam kupić nowego, parę lat młodszego Volkswagena. Do tego klient może liczyć na rozbudowaną gwarancję, pomoc w uzyskaniu finansowania, pełną fakturę VAT czy uzyskanie ubezpieczenia na preferencyjnych warunkach.

Kupujesz używanego Volkswagena? Zrób to wygodnie i bezpiecznie

Zakup używanego Volkswagena bezpośrednio u dealera zapewnia mnóstwo możliwości oraz bezpieczeństwo, jakiego nie zapewni Ci żaden komis, handlarz czy importer.

W ramach programów sprzedaży używanych samochodów oferowane są wyłącznie dokładnie sprawdzone auta. Kupując taki samochód, zyskujesz gwarancję doskonałego stanu technicznego i prawnego, a także możesz wykupić dodatkowy pakiet gwarancyjny oraz polisę ubezpieczeniową.

Szukasz atrakcyjnej oferty używanych Volkswagenów z pewnego źródła? Znajdziesz ją w salonie Volkswagen Krotoski Warszawa!

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły