marzec 21, 2023
Aktualności Auta Sportowe Filmy Kabriolety Marki Volkswagen

Volkswagen BlueSport Roadster

Volkswagen BlueSport Roadster

Volkswagen BlueSport Roadster – już na pierwszy rzut oka widać, że BlueSport to tańsza wersja Porsche Boxstera. Koncept, po raz pierwszy zaprezentowany na ostatniej wystawie w Detroit, będzie miał centralnie umieszczony silnik, tylny napęd i jednostki doładowane pod maską.

VW BlueSport ma 3,99 m długości, a pod jego maską pracuje 2-litrowy silnik TDI, który oferuje moc 180 koni mechanicznych oraz 350 Nm momentu obrotowego. Silnik przekazuje napęd na tylne koła za pośrednictwem 6-stopniowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów, a kierowca może zmieniać przełożenia za pomocą łopatek przy kierownicy. Niemiecki roadster o masie 1,2 tony jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 6,6 sekundy, a maksymalna prędkość, jaką może osiągnąć, to 226 km/h. Według zapewnień producenta ten dwumiejscowy kabriolet spali średnio 4,3 litra paliwa na 100 km, co w połączeniu z 50-litrowym zbiornikiem daje średni zasięg 1 150 km na jednym tankowaniu. W ofercie silnikowej znajdą się również jednostki TSI – zarówno 1,4-litra, jak również, 2-litrowa, 265-konna odmiana z Scirocco R, a także diesle TDI.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy model BlueSport Roadster wejdzie do produkcji i pierwsze modele mogą pojawić się w salonach z końcem 2012 roku.

Volkswagen BlueSport Roadster

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły