październik 7, 2022
Aktualności Volkswagen

Volkswagen Golf Concept

Volkswagen Golf Concept – już w 2019 roku zadebiutuje nowa generacja najpopularniejszego hatchbacka na świecie. Co najważniejsze Volkswagen Golf VIII zmieni w końcu swoje proporcje i design.

Golf w tym roku jest trzecim najlepiej sprzedającym się autem na świecie z liczbą 800 tys. sprzedanych sztuk mimo tego, że od wielu generacji przechodzi jedynie niewielkie stylistyczne zmiany.

Nowa generacja Volkswagen Golf VIII powstanie na aktualnie wykorzystywanej platformie MQB, ale będzie zmodyfikowana i lżejsza ok 50 kg. Samochód ma być wyposażony w bardziej charakterystyczne reflektory. Poprawiona będzie też aerodynamika.

Dodatkową nowością Volkswagen Golf VIII ma być całkowicie nowa rodzina silników evo211, w których zastosowano turbosprężarkę o zmiennej geometrii i cykl spalania Millera czyli rozwiązania znane m.in. z silnika 1.5 TSI.

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.