Aktualności Auta Sportowe Volkswagen

Volkswagen Golf GTI Edition 35

Volkswagen Golf GTI Edition 35 – Myśleliście, że Volkswagen zapomniał o was? Tak, kieruję te słowa do miłośników Golfa GTI. Ludzie z Roslau mogli a z Wolfsburga nie? Mogli, tylko czekali na odpowiednie miejsce i czas.

Podczas volkswagenowego OktoberFest (1-4 czerwiec, nad jeziorem Worthersee) pokazana zostanie specjalna seria Golfa GTI, Edition 35. Upamiętniającą trzydziestopięciolecie GTI, linię rozpoznamy po aluminiowych felgach o unikalnym wzorze, błyszczącoczarnych wstawkach w atrapie chłodnicy i obudowach lusterek, przyciemnionych reflektorach, lampach, tylnych szybach, no i oczywiście, po komplecie okolicznościowych emblematów. Jeśli zaś zmierzymy odległość karoserii od nawierzchni, odkryjemy jeszcze jedno novum: zawieszenie uległo obniżeniu.

Zasiadając w fotelu pokrytym plecionką (wzór plastra miodu), nasz wzrok skupi się na dźwigni zmiany biegów. Tak, tak. Na szczycie lewarka znalazło się miejsce dla piłeczki golfowej.

W komorze silnika nadal pracuje dwulitrowy, turbodoładowany benzynowiec. Jego moc to 235 KM, całe 25 koni więcej niż wydanie seryjne.

Volkswagena Golfa GTI Edition 35 wyceniono na 30,425€.

[nggallery id=1789]
[Źródło: Carscoop.blogspot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły