wrzesień 29, 2023
Aktualności Marki Porsche

Porsche Cayenne Turbo S

2014-porsche-cayenne-turbo-s-detroit
Porsche zaprezentowało model Cayenne Turbo S o mocy 550 KM na targach motoryzacyjnych w Detroit. Auto napędza 4,8-litrowy silnik biturbo która ma o 50 KM więcej niż Cayenne Turbo. Przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,3 sekundy i osiąga aż 282 km/h.
Auto zostało wyposażone w system Porsche Dynamic Chassis Control z dwoma aktywnymi amortyzatorami niemal całkowicie niwelującym pochylenie nadwozia na zakrętach. Ma także system Porsche Torque Vectoring Plus oferujący zmienny rozdział momentu na koła tylnej osi poprzez sterowaną elektronicznie blokadę tylnego mechanizmu różnicowego. W skład standardowego pakietu Sport Chrono wchodzi wyświetlacz osiągów, cyfrowy i analogowy stoper oraz przycisk SPORT PLUS. Dodatkowe wskaźniki na kierownicy i tablicy zegarów informują o aktywowaniu klawiszy SPORT i funkcji Launch Control.
Porsche Cayenne Turbo S 2014 trafi do salonów sprzedaży wiosną tego roku.[nggallery id=2087]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły