marzec 21, 2023
Aktualności Auta Sportowe Filmy Super Samochody Tuning Volkswagen

Volkswagen Golf R32 by MTE

Volkswagen Golf R32 MTE – Część miłośników Golfa tęskni za sześciocylindrową odmianą R32 Typ 1J, czyli popularną Czwórką. To właśnie dla nich, niemieckie studio MTE przygotowało prawdziwą bombę: 790 KM w trzydrzwiowym nadwoziu.

Volkswagen Golf R32 BiTurbo2 kamufluje się za plamistym, militarnym lakierem, a spod nadkoli łypią do nas 18-calowe felgi z oponami typu semi-slick.
Potężny wzrost mocy wymusił wzmocnienie zawieszenia, układu hamulcowego i skrzyni biegów.

Komora silnika z ledwością mieści, benzynową jednostkę 3.2 V6 oraz dwie turbosprężarki Garrett z chłodnicami powietrza doładowującego. Za sprawą m.in. sportowego wydechu, przeprogramowanego ECU, nowym tłokom i głowicom cylindrów, agregat dysponuje mocą 790 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi w tym przypadku, niebotyczne 1200 Nm.
Według zapewnień tunera, tak przygotowany samochód jest w stanie pokonać dystans ¼ mili w 10,7 sekundy, osiągając tym samym prędkość 216 km/h.


Wideo:

[Źródło: Carscoop.blogspot.com, M-T-E.de]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły