październik 2, 2022
Aktualności Auta Elektryczne

VW Golf blue e-motion

VW Golf blue e-motion – idąc z duchem czasu firma postanowiła, że Golf z napędem elektrycznym wejdzie do produkcji seryjnej w 2013 roku. Pierwsze egzemplarze pojawią się na drogach dużo wcześniej. W przyszłym roku VW zamierza przygotować partię 500 prototypowych Golfów blue e-motion. Auto otrzyma silnik rozwijający 115 KM i 270 Nm. Przyspieszenie do „setki” wynosi 11,8 sekundy, a rędkość maksymalna Golfa blue e-motion 140 km/h.

Jednostka napędowa będzie czerpała energię z pakietu litowo-jonowych akumulatorów, których pojemność wystarczy do pokonania 150 kilometrów. Baterie zostały umieszczone w bagażniku. Pojemność kufra spadła do wciąż akceptowalnych 237 litrów. Konstruktorzy dołożyli także starań, by Golf nie był przesadnie ciężki. Mimo obecności pakietu akumulatorów samochód waży 1545 kilogramów.

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły