Aktualności Auta Elektryczne

VW Golf blue e-motion

VW Golf blue e-motion – idąc z duchem czasu firma postanowiła, że Golf z napędem elektrycznym wejdzie do produkcji seryjnej w 2013 roku. Pierwsze egzemplarze pojawią się na drogach dużo wcześniej. W przyszłym roku VW zamierza przygotować partię 500 prototypowych Golfów blue e-motion. Auto otrzyma silnik rozwijający 115 KM i 270 Nm. Przyspieszenie do „setki” wynosi 11,8 sekundy, a rędkość maksymalna Golfa blue e-motion 140 km/h.

Jednostka napędowa będzie czerpała energię z pakietu litowo-jonowych akumulatorów, których pojemność wystarczy do pokonania 150 kilometrów. Baterie zostały umieszczone w bagażniku. Pojemność kufra spadła do wciąż akceptowalnych 237 litrów. Konstruktorzy dołożyli także starań, by Golf nie był przesadnie ciężki. Mimo obecności pakietu akumulatorów samochód waży 1545 kilogramów.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły