lipiec 24, 2024
Aktualności Ciekawostki

Wypożyczony samochód – Twój towarzysz podróży

W dzisiejszych czasach mnóstwo ludzi decyduje się na wynajem samochodów. Jest to niezwykle prosta procedura, z którą większość osób nie powinna mieć problemów. Wystarczy bowiem do tego dowód tożsamości, prawo jazdy i trochę gotówki.

Auta dawniej i dziś

Jeszcze kilkanaście lat temu auto było traktowane jako symbol luksusu i dobrobytu. Dziś jednak znaczna większość ludzi posiada samochody. Stały się one nieodłącznym elementem naszego życia. Wiele osób nie potrafi się bez nich obejść, zaś niektórzy traktują je nawet jako członków rodziny. Jednak każdy właściciel wie, że jazda samochodem to jedno, zaś jego posiadanie to drugie. Niestety z „czterema kółkami” wiążą się też mniej przyjemne obowiązki. Płacenie składek ubezpieczeniowych, wydatki na paliwo, na ewentualną naprawę samochodu, a także dbanie o jego wygląd. Z powodu wszystkich tych wymagań, część społeczeństwa rezygnuje z aut, na rzecz np. transportu zbiorowego. Są też takie osoby, które decydują się na wynajem samochodu.

www.carent-24.pl

Wynajem i jego zalety

W pierwszej kolejności osoba, która zdecyduje się na wynajem auta, zagląda na stronę internetową i wybiera korzystną dla siebie ofertę. Warto w tym miejscu zaznaczyć, czy wynajem jest krótko, czy długoterminowy. Można bowiem wypożyczyć pojazd na kilka godzin, na dobę, kilka dni, tydzień, a nawet dłużej. Klient zgłasza się w miejscu odbioru pojazdu i potem może już tylko cieszyć się jazdą. Dobra wypożyczalnia samochodów będzie oferowała zainteresowanym osobom różne rodzaje samochodów, począwszy od małych, ekonomicznych aut, po duże limuzyny. Naturalnie ceny zależą głównie od wielkości i marki pojazdu.
Wynajem samochodów jest bardzo popularną procedurą w czasie wakacyjnych wyjazdów. Przykładowo – dwie osoby lecą na Cypr i mają ochotę zwiedzić cały kraj. Nie chcą być jednak zależni od transportu publicznego, autobusów, pociągów (których na wielu wyspach nie ma) itp. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wówczas wynajem auta. Odbieramy go o wyznaczonej godzinie, a następnie możemy cieszyć się jazdą. Nie jesteśmy ograniczeni czasowo, przez co odwiedzając kolejne miejsca, nie musimy nerwowo sprawdzać, kiedy przyjeżdża nasz autobus. Możemy również zrobić postój wtedy gdy chcemy, a nie wtedy gdy wyznaczy go prowadzący pojazd. Należy tylko pamiętać, aby odstawić samochód o wyznaczonej godzinie, w wyznaczonym miejscu.
Zdarza się także, że niektórzy chcą wynająć auto tylko po to, aby choć przez chwilę poczuć smak jazdy. Niestety dużej części osób nie stać na zakup pojazdów znanych i luksusowych marek typu Mercedes, BMW, czy też Lexus. A wynajem daje możliwość skorzystania z tego typu samochodów. Decydując się na taki ruch, nie musimy martwić się ani o ubezpieczenie, ani o inne formalności, które związane są z samochodem.

wynajem aut

Zasady wynajmu samochodu

Każda wypożyczalnia samochodów ma swoje ściśle określone zasady, na których klient może dokonać wynajmu. Bardzo duża ilość firm uwzględnia anulowanie rezerwacji. Na ogół jest ono bezpłatne na 48 godzin przed obiorem pojazdu. W innym przypadku naliczane będą dodatkowe opłaty lub po prostu klient będzie musiał zapłacić za wynajem, mimo że z niego nie skorzystał.
Należy koniecznie pamiętać, aby przed rozpoczęciem jazdy, przy odbiorze, sprawdzić stan techniczny auta. Czy nie ma dużych rys na lakierze lub innych uszkodzeń i jaki jest stan płynów. Dobrze jest także zwrócić uwagę na stan opon.
Ważną kwestią jest ochrona przed kradzieżą pojazdu, a także kwestie związane z ubezpieczeniem na wypadek stłuczki, bądź innego zdarzenia jakie może przytrafić się po drodze. W pierwszym przypadku tego typu klauzula ogranicza odpowiedzialność kierowcy w przypadku kosztów, które są związane z kradzieżą wynajmowanego pojazdu. W drugim zaś, ubezpieczenie AC również zmniejsza odpowiedzialność na wypadek uszkodzeń samochodu.
Inną rzeczą, o której osoby wynajmujące auto po raz pierwszy dość często zapominają, jest paliwo. Auto na ogół podstawiane jest z pełnym bakiem i w takim samym stanie musi trafić z powrotem do firmy. Jeśli klient nie zastosuje się do tego wymogu, to wówczas firma wynajmująca samochód doliczy dodatkową opłatę za usługę.

Wynajem to świetna sprawa

Wynajem aut to znakomity wybór nie tylko dla osób nie posiadających swoich własnych „czterech kółek”, ale dla wszystkich podróżujących. Ciężko jest doszukiwać się w wynajmie samochodu minusów. Owszem, może jakieś mogłyby się znaleźć, jednak liczba zalet jest zdecydowanie większa. Nie pozostaje zatem nic innego, jak znaleźć dobrą okazję i ruszać wymarzonym autem przed siebie.

Odwiedź stronę wypożyczalni Carent-24 >>

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły