czerwiec 14, 2024
Aktualności Ciekawostki

Dębica Frigo 2

debica-frigo-2

Opony Dębica Frigo 2 to świetny wybór na sezon zimowy – sprawdzają się w wymagających warunkach chłodniejszej pory roku. Śnieg, błoto czy deszcz to nie problem: ten model bardzo dobrze trzyma się nawierzchni i charakteryzuje się doskonała przyczepnością. Dzięki niej można zapomnieć o łańcuchach; jazda w górskim terenie jest o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza, a przede wszystkim bezpieczna.

Dwa lata z rzędu (2010 i 2011) model Dębica Frigo 2 zwyciężył w testach „Motor” w kategorii „Najlepsza na śniegu” – jest to opona, która bardzo dobrze sprawdza się na mokrej nawierzchni ze względu na zastosowane w jej konstrukcji rozwiązania. Do jej produkcji została wykorzystana mieszanka gumowa z krzemionką: dzięki takiemu składowi model zachowuje elastyczność nawet w bardzo niskich temperaturach. Dębica Frigo 2 posiada dużą liczbę lameli na swojej powierzchni, dzięki czemu opona charakteryzuje się doskonałą przyczepnością na każdej drodze. Dużą zaletą jest bieżnik kierunkowy, którego rowki układają się w kształt litery V – taka budowa doskonale odprowadza wodę, a jednocześnie jest bardzo ergonomiczna. Z taką oponą nie musisz obawiać się mokrej nawierzchni czy błota pośniegowego, bowiem rowki idealnie odprowadzają wilgoć poza powierzchnię opony. Kształt litery V w modelu Dębica Frigo 2 sprawia, że ryzyko wystąpienia tzw. aquaplaningu, czyli zerwania przyczepności na mokrej powierzchni drogi, jest zredukowane do minimum.

Dębica Frigo 2 jest modelem przeznaczonych do samochodów osobowych o klasie ekonomicznej. Szczególnie docenią go kierowcy, którzy oczekują ekonomicznej, a przede wszystkim bezpiecznej jazdy. Te parametry są szczególnie ważne zimą, kiedy potrzeba wyjątkowej ostrożności w niesprzyjających warunkach – opony Dębica Frigo 2 są w stanie zapewnić maksymalny komfort jazdy. Każdy ich element został opracowany z myślą o ergonomicznej jeździe i bezpiecznym poruszaniu się po jezdni.

Opony Dębica Frigo 2 wyróżniają się bardzo dobrą przyczepnością do nawierzchni oraz optymalnym poziomem osiągów; indeks nośności wynosi 91 przy maksymalnej wadze auta 615 kg, zaś indeks prędkości T – max. 190 km/h. Dzięki nim droga hamowania jest krótka; ponadto są dostępne w rozmiarach od 14 do 16 cali. Pewna jazda w każdych warunkach? Tylko z Dębica Frigo 2!

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły