marzec 5, 2024
Aktualności Marki Seat

Kompakt dla poszukujących auta rodzinnego – nowy Seat Ibiza

VISTADIFERENT

Samochód kompaktowy doskonale nadaje się do pełnienia roli auta rodzinnego w rodzinie, która ma przeciętne dochody. Na rynku znaleźć można wiele pojazdów, które są w pełni wielozadaniowe i funkcjonalne, doskonale sprawują się w mieście i poza nim, a do tego mają bardzo atrakcyjną stylistykę. Przykładem może być nowy Seat Ibiza.

Czwarta generacja Seata Ibizy produkowana jest od 2008 roku. W 2015 roku samochód został poddany drugiemu faceliftingowi, po którym zmodernizowano gamę jednostek napędowych, jak również delikatnie poprawiono wygląd Ibizy i jej wyposażenie.

Seat Ibiza – auto rodzinne o sportowej linii

Seat Ibiza od lat cieszy oko interesującą, sportową linią nadwozia. Czwarta generacja Ibizy ma najbardziej sportową sylwetkę w historii. Szczególnie świetnie i oryginalnie wygląda pas przedni z charakterystycznymi reflektorami o wyjątkowym kształcie, ciekawie zaprojektowaną atrapą chłodnicy oraz świetnym, sportowym zderzakiem. W linii bocznej na szczególną uwagę zasługuje poprowadzenie linii okien oraz śmiałe, ostre przetłoczenia, idealnie kontrastujące z obłą sylwetką karoserii. Także tylny pas przyciąga wzrok interesującą linią tylnych lamp i świetnie wkomponowanym zderzakiem.

Seat Ibiza czwartej generacji produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Do pełnienia roli auta rodzinnego najlepiej nadaje się pięciodrzwiowa wersja kombi. Nadal zachowuje ona zgrabną, sportową sylwetkę, tak charakterystyczną dla Ibizy, a do tego ma duży bagażnik. Jest to szczególnie ważne dla rodzin z małymi dziećmi – bagażnik pozwala na wygodne transportowanie wózka. Seat Ibiza ST (kombi) oferuje bagażnik o pojemności 430 litrów. Po złożeniu tylnej kanapy można uzyskać 1164 l powierzchni, co w razie konieczności pomoże przewieźć nawet lodówkę. W roli samochodu rodzinnego sprawdzi się także Ibiza w wersji pięciodrzwiowej, choć jest nieco mniejsza od kombi. Ten model oferuje bagażnik o pojemności 292 litrów. W obydwu wersjach można też korzystać z wygodnego, niskiego progu załadunku.

Auto rodzinne musi być bezpieczne

Bardzo ważne jest to, że bez względu na wersję nadwozia, nowa Ibiza uzyskała najwyższą notę w testach zderzeniowych Euro NCAP. Pięć gwiazdek potwierdza, że w razie zagrożenia, samochód odpowiednio zabezpieczy wszystkich pasażerów, znajdujących się na jego pokładzie. Oprócz poduszek powietrznych, o bezpieczeństwo pasażerów dba także mocna konstrukcja ze specjalnymi strefami zgniotu. Z nowej Ibizy zadowolony będzie także kierowca. Nie tylko z tego, że jego miejsce pracy jest bardzo przejrzyste i wygodne. Także z tego powodu, że może on liczyć na szereg systemów wsparcia. Auto może być bowiem wyposażone w asystenta podjazdu, który dba o to, aby samochód nie stoczył się w czasie podjeżdżania pod górę. Systemy wspomagania parkowania, z kamerą i czujnikami, pozwolą bezpiecznie zaparkować auto nawet na ciasnym parkingu w centrum miasta. Nie zabrakło także nowoczesnego monitora dotykowego z systemem Connect, który pozwoli na korzystanie w nawigacji, multimediów i rozrywki.

Nowy, rodzinny Seat Ibiza czeka na klientów w salonie Seat Reiski w Bydgoszczy.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły