Aktualności Marki Volkswagen

Najlepszy Hot Hatch wg Top Gear


Najlepszy Hot Hatch wg Top Gear – w konkursie kultowego programu motoryzacyjnego Top Gear za najlepszy w tym roku model segmentu Hot Hatch uznano VW Golfa R.
W konkursie, którego gospodarzami byli Jeremy Clarkson, Richard Hammond oraz James May, magazyn Top Gear pochwalił wszechstronnego VW Golfa R za udane połączenie takich elementów jak dynamiczne osiągi, mocny i charyzmatyczny silnik oraz wyrafinowanie, które kierowca doceni w codziennej eksploatacji.

Golf R wyposażony jest w silnik TSI 2.0 o mocy 270 KM, który rozwija moment obrotowy 350 Nm między 2500 a 5000 o/m. Dodatkowo auto oferuje napęd na wszystkie koła 4Motion. Wart podkreślenia jest fakt, że w wersji z przekładnią DSG wóz potrzebuje tylko 5,5 sekundy na rozpędzenie się do 100 km. To rekordowe przyspieszenie spośród wszystkich wersji Golfa do tej pory wyprodukowanych przez firmę. W polskich salonach za najtańszą odmianę Golfa R trzeba zapłacić nieco ponad 133 tys. zł.

W roku ubiegłym nagrodę Top Gear w omawianej kategorii zdobył Golf GTI.

[nggallery id=256]

Volkswagen Golf R film video

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły