kwiecień 17, 2024
Aktualności Targi

Mini Clubman Hampton

Mini Clubman Hampton – Jako że na horyzoncie zaczyna majaczyć salon genewski, z wolna zaczynają spływać informacje, jakie samochody będziemy mogli podziwiać w dniach 3-13 marca.

Dla podkreślenia pięćdziesiątej rocznicy Mini Morrisa Travellera, szwajcarski kompleks Palexpo odwiedzi specjalna edycja Mini Clubman Hampton. Ciemnoniebieski (Reef Blue) pojazd wyróżnia się czarnymi bądź srebrnymi, 17” felgami Twin Blade oraz kloszami reflektorów z przyciemnionego szkła.

Zasiadając we wnętrzu, będziemy obcować z czarną skórzaną tapicerką przeszytą pomarańczową nicią, antracytową podsufitką jak również matowoczerwonymi dodatkami.

Poza znanymi jednostkami, pod maskę trafi nowy Diesel o pojemności dwóch litrów. Moc 143 KM/4000 obr./min i 305 Nm/1750-2700 obr./min momentu obrotowego sprawia, że przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 8,6 sekundy, a prędkość maksymalna to 215 km/h. Wszystko to z zachowaniem średniego zużycia oleju napędowego na poziomie 4,4 l/100 km.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły